Akcesoria do stylizacji brody

Brody i zarosty od lat niezmiennie święcą triumfy, zmienia się jedynie moda na ich kształt. Niestety ich pielęgnacja wcale nie jest łatwa, szczególnie na początku. Mężczyzna, który chce otoczyć swoją brodę szczególną troską, ma do dyspozycji naprawdę imponujący zestaw akcesoriów, dlatego ich wybór może okazać się sporym wyzwaniem. Są jednak takie przybory do brody, które bez wątpienia powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza. Poznaj te najważniejsze i dowiedz się, dlaczego warto się w nie zaopatrzyć.

Grzebienie i szczotki do brody

Broda, dokładnie tak samo jak włosy na głowie, wymaga regularnej i dokładnej pielęgnacji, a jej podstawowym elementem jest bez wątpienia czesanie. Nie tylko pomaga ono w rozplątaniu włosów i w ich stylizacji, ale również może poprawić kondycję brody. Dzieje się tak, ponieważ podczas szczotkowania pobudzamy mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu stymulujemy cebulki włosów. Dodatkowo czesanie pomaga pozbyć się martwego naskórka. W zależności od potrzeb można wybrać szczotkę lub grzebień do brody. Świetnym wyborem może się również okazać kartacz (specjalna szczotka do brody z twardym włosiem). Żeby mieć pewność co do wysokiej jakości, akcesoria te warto kupić w profesjonalnym sklepie barberskim, na przykład sklep Barbersupply.pl. Oferuje on największy wybór, a rodzajów grzebieni i szczotek do brody jest naprawdę wiele – różnią się nie tylko kształtem lub uchwytem, ale też rodzajem włosia. Zamów już dziś odpowiedni dla siebie model: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553937-BRODA-I-WASY-Grzebienie-i-szczotki-do-brody.html

Akcesoria do golenia

Chyba każdy mężczyzna wie, że golenie bywa nieprzyjemnym doświadczeniem. Ale czy zawsze musi tak być? Jeśli sięgniemy po wysokiej jakości kosmetyki i akcesoria do golenia rytuał ten może okazać się czystą przyjemnością. Jakość golenia zależy w dużym stopniu od dobrze ubitej piany, dlatego tak ważny jest odpowiedni pędzel do golenia. Znaczenie ma jego miękkość, rozmiar, uchwyt, ale również rodzaj włosia. Jeśli chodzi o samo golenie, koniecznie zrezygnuj z jednorazowej maszynki, a na jej miejsce kup brzytwę lub maszynkę wysokiej jakości. Nie zapominaj również o żyletkach – jest to mały, ale niesamowicie ważny element każdego, nawet domowego stanowiska barberskiego. Żeby atmosfera w twojej łazience była jeszcze bardziej vintage, możesz też zaopatrzyć się w tygielek do golenia – jest to specjalna miseczka, która służyła do rozrabiania piany czy kremu. Jeśli chcesz by codzienne golenie sprawiało przyjemność, naprawdę warto zainwestować we właściwe narzędzia. Twoja skóra będzie ci wdzięczna, a także na stałe będziesz mógł zapomnieć o podrażnieniach i wypryskach.

Dodaj komentarz