Czy uroda pomaga w zdobyciu pracy?

W znakomitej większości przypadków pracodawcy albo osoby rekrutujące ludzi na określone stanowiska pracy nie powinni patrzeć na urodę aplikantów. Dlaczego? Otóż, tak naprawdę każdy jest piękny na swój sposób, więc nie można oceniać kogoś po wyglądzie, a raczej należy patrzeć na jego kwalifikacje i umiejętności, które pozwolą mu wykonywać określone obowiązki. Są jednak takie zajęcia, w których uroda bardzo się liczy. Modelki na przykład muszą posiadać piękną prezencję, aby móc spacerować po wybiegach nie tylko krajowych, ale czasami nawet i tych światowych. Podobnie jest zresztą w przypadku hostess – w ogłoszeniach dotyczących pracy dla hostess zazwyczaj zaznacza się, że mile widziane są kobiety o odpowiedniej figurze oraz nieprzeciętnej urodzie.

Po pierwsze – przyciągnij uwagę

Taka praca dla hostessy jest zajęciem dosyć specyficznym, toteż i wymagania stawiane kandydatkom są dosyć specyficzne i określone odgórnie. Niestety osoba o dużej nadwadze miałaby raczej marne szanse na to, by otrzymać taką pracę, bo przyciągałaby uwagę bynajmniej nie w aspekcie pozytywnym. Wspomniana praca dla hostessy charakteryzuje się tym, że pani promująca jakieś produkty albo rozdająca przechodniom ulotki powinna zwracać uwagę przechodniów w aspekcie jak najbardziej pozytywnym. Jest to bowiem wówczas poniekąd wizytówka firmy, której ulotki się rozdaje. Przechodnie muszą widzieć, że kobieta zatrudniona jako hostessa dla tej firmy jest schludnie ubrana, jest ładna i jej prezencja jest nienaganna, bo wówczas w ten sposób o firmie również można wyrobić sobie odpowiednią opinię. Tak więc praca dla hostessy ma na celu nie tylko wręczenie przechodniom ulotki o usługach świadczonych przez jakąś korporację, czy produktach rozprowadzanych przez jakieś przedsiębiorstwo, ale ma ona również na celu zachęcenie klientów do korzystania z usług tej konkretnej firmy albo robienia zakupów u tego konkretnego producenta.

Praca trudna czy łatwa?

Taka praca dla hostessy, o której mowa w niniejszym artykule posiada swoją specyfikę, którą niektóre osoby mogą uznać za łatwą, natomiast inne za trudną. Jest to praca na pewno łatwa z tego względu, że nie wymaga się od hostessy żadnych kwalifikacji ani też żadnego doświadczenia. Każda osoba, która posiada urok osobisty, odpowiednią prezencję i przede wszystkim wolny czas może aplikować na takie stanowisko. Poza tym, jest to zazwyczaj praca dorywcza, także nie wiąże się ona z żadną większą odpowiedzialnością. Warto również pamiętać o tym, że praca dla hostessy to kontakt z ludźmi, bo przecież cały czas wręcza się im ulotki lub promuje określone usługi albo towary, tak więc dobrze jest, jeśli hostessa potrafi nawiązywać kontakt z ludźmi. To również może wpłynąć na wizerunek firmy, którą hostessa reklamuje. Z pewnością klienci skłonią się bardziej ku przedsiębiorstwu, które reklamowała miła, kontaktowa hostessa, bo ta firma bardziej zapadnie im w pamięć.

Dodaj komentarz