Dobieramy nowe drzwi zewnętrzne do naszego domu.

Wymiana drzwi zewnętrznych w domu jednorodzinnym stawia przed nami stosunkowo spore wymagania. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na kwestię tego, aby nowo dobrane drzwi zapewniały nam maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Chodzi nam więc o to, aby charakteryzowały się one solidnymi, nowoczesnymi i spełniającymi obecnie obowiązujące standardy bezpieczeństwa, systemami antywłamaniowymi. Poza tym, warto aby nowe drzwi zewnętrzne zapewniały także tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz, jak również izolowały wnętrze domu przed zimnem z zewnątrz. Jednym słowem trzeba będzie zwrócić uwagę na cały szereg, bardzo istotnych szczegółów.

Zabezpieczenia antywłamaniowe.

Kluczową, wręcz najbardziej istotną kwestią w przypadku drzwi zewnętrznych powinny być zastosowane w nich zabezpieczenia antywłamaniowe. Jest to wyznacznik bezpieczeństwa nas samych oraz naszego dobytku. Im lepszy poziom zabezpieczeń tym większy komfort i spokój będziemy odczuwać na co dzień. Bardzo ważne jest także to, iż w przypadku braku odpowiednich zabezpieczeń, żadna ubezpieczalnia nie sprzeda nam polisy na wypadek włamania. Jest to w sumie dość oczywiste. Dlaczego ubezpieczalnia miała by ręczyć za bezpieczeństwo naszego dobytku, skoro sami o niego nie dbamy. Spełniając wytyczne ubezpieczalni w zakresie zabezpieczeń, możemy wykupić polisę, która będzie dla nas gwarancją, iż jeśli ktoś jednak sforsuje zabezpieczenia, to nie zostaniemy ze stratami całkiem na lodzie.

Izolacja termiczna.

Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych w Bielsku Białej powinniśmy także zwrócić uwagę na kwestię izolacji termicznej. Jest to bardzo istotny parametr, który określa poziom strat ciepła z naszego domu poprze powierzchnię drzwi. Co prawda w wymiarze procentowym, straty ciepła poprzez płaszczyznę drzwi są niewielkie w porównaniu na przykład do płaszczyzny okien, jednakże każda oszczędność zawsze jest wskazane. Kilka małych inwestycji i unowocześnień, z których każda zaoszczędzi nam 1% kosztów ogrzewania, w sumie może dać nam nawet 10% oszczędności a to już bardzo wyraźna oszczędność.

Izolacja akustyczna.

Ostatecznie warto także zwrócić uwagę na kwestię izolacji akustycznej. Chodzi tutaj o odpowiednie wytłumienie drzwi, aby zakres przepuszczanego do wnętrza hałasu był jak najmniejszy. Co prawda w przypadku dość rozległej działki i sporego oddalenia od szosy będzie to mieć mniejsze znaczenie. Jednakże w przypadku kiedy nasz dom zlokalizowany jest blisko ruchliwej drogi, lub placu zabaw, to z cała pewnością przyda się każdy sposób na izolację wnętrza przed hałasami. Wpływa to na nasze dobre samopoczucie, komfort i możliwość spokojnego wypoczynku w naszym własnym domu.

Podsumowanie

Jednym słowem trzeba przyznać, iż wybór nowych drzwi zewnętrznych oraz ich późniejszy zakup wymaga sporego przygotowania. Wymaga również pewnej wiedzy i sporej ilości czasu, poświęconego na znalezienie tych najbardziej optymalnych, spełniających nasze oczekiwania w jak największym zakresie.

Dodaj komentarz