Estetyczna stylizacja boho-chic.

Estetyka stylizacji boho-chic, należy do bardzo wyjątkowych, zapewniających nam niesamowite wręcz możliwości w kwestii kształtowania indywidualnego stylu odpowiedniego do osobowości każdego z nas, wobec czego też, warto zainteresować się możliwościami, jakie otwiera przed nami świat boho-chic w modzie. Trzeba jednak nieco się w tym zakresie dokształcić, aby umiejętnie stworzyć własną kreację boho-chic, z nutą orientalnego wydźwięku, aczkolwiek z góry można przyjąć założenie, iż nie jest to niczym ani trudnym do osiągnięcia, ani jakoś specjalnie nadzwyczajnym. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób stworzyć swoją własną, estetyczną stylizację boho-chic.

Odpowiedni ubiór do kreacji boho-chic.

Przede wszystkim, trzeba tutaj zacząć od dopasowania odpowiedniego ubioru, który będzie spełniał wszystkie kryteria stawiane przez ten rodzaj stylistyki w modzie. Odzież powinna być stosunkowo luźna i zapewniać pełen komfort jej eksploatacji, aczkolwiek powinniśmy także pamiętać, o stylu i szyku. Trzeba przecież w pełni zdać sobie sprawę z faktu tego, iż boho-chic, pochodzi od połączenia dwóch słów, boho – od bohemy (stąd w stylizacjach pełno jest charakterystycznej dla Bohemy nonszalancji), oraz chic – od francuskiego słowa szyk (skąd w kreacjach zawsze musi znaleźć się miejsce na styl i szyk). Trzeba być więc dość odważnym a jednak schludnym. Kolorystyka odzieży jest w zasadzie prosta i stonowana. Królować tutaj będą kolory takie jak: pomarańczowy, oliwkowa zieleń, ziemisty brąz, kremowa biel, aczkolwiek większość barw o podstawach pastelowych, także będzie się sprawdzać wyjątkowo dobrze. Generalnie rzecz więc ujmując, stylizacja boho-chic, powinna być przede wszystkim schludna i elegancka, ale bez zbędnego przesadyzmu, nuta nonszalancji jest tutaj jak najbardziej wskazana.

Nuta orientu w boho-chic.

Aby jednak dopełnić całości dzieła i upchnąć w stylizację boho-chic nieco nutki orientalnego blasku, koniecznie trzeba będzie zaopatrzyć się w odpowiednie dodatki odzieżowe o charakterze orientalnym. Najlepszym zaś w tym przypadku rozwiązaniem zawsze będzie biżuteria, którą można pozyskać nawet w sklepach internetowych (na przykład http://piekielko.com/), aczkolwiek podczas zakupu warto upewnić się, czy jest to rzeczywiście rękodzielnicza biżuteria orientalna, co w zasadzie dość łatwo można poznać. Przede wszystkim po cenie, bowiem podróbki z reguły są tanie jak barszcz, ale również po jakości wykonania, więc zaraz po odpakowaniu przesyłki widać już na pierwszy rzut, że mamy do czynienia z dziełem doświadczonego rękodzielnika z krajów orientalnych, takich jak chociażby Pakistan, czy też z tandetną podróbką wytworzoną w jednej z podkieleckich wsi. Oryginalna biżuteria orientalna zawsze będzie doskonale podkreślać charakter stylizacji boho-chic, wobec czego warto zwrócić na ten niewielki dodatek uwagę, bowiem można w ten sposób naprawdę bardzo dużo poprawić w samej stylizacji.

Dodaj komentarz