Jak przygotować paczkę do wysyłki na palecie?

1. Wybór odpowiednich pudeł kartonowych – gdy próbujesz przygotować paletę do wysyłki, zalecane są nowe pudełka. Jeśli ponownie użyjesz starego pudełka, upewnij się, że jest wystarczająco mocne, bez otworów, załamań ani wgnieceń.
2. Wewnętrzna amortyzacja pudełka – piankowa wyściółka i orzeszki pakowe wypełnią pustą przestrzeń między przedmiotami i zapobiegną ich przesuwaniu się wewnątrz pudełka. Umieść także wystarczająco dużo amortyzacji do pakowania, nie tylko po bokach. Nie używaj pudełka, które jest zbyt duże dla przedmiotów umieszczonych w środku, nawet jeśli użyjesz wystarczającej ilości materiału amortyzującego, siła układania w stos zostanie zmniejszona.
3. Uszczelnianie kartonu – użyj wystarczającej taśmy klejącej i uszczelnij wszystkie boki pudełka. Nałożyć co najmniej trzy paski taśmy równomiernie i zakryć wszystkie klapy i szwy na górze i na dole. Użyj taśm do cięższych pudeł.

O czym należy pamiętać przed wysyłką?

1. Zmierz wymiary palety dokładnie przed złożeniem zamówienia do wysyłki, ponieważ te informacje będą wymagane do obliczenia cen wysyłki.
2. Upewnij się, że rzeczywista waga i wymiary palety nie przekraczają tego, co złożyłeś zamówienie.
3. Skontaktuj się z dostawcą usług spedycyjnych, czy musisz wydrukować i umieścić etykiety na paczce, czy też odbiorcy ją przyniosą.
4. Nie zapomnij umieścić specyfikacji na ciężkich skrzyniach, na przykład, jeśli paczka jest ciężka, a następnie zaznacz, że jedna osoba może jej nie podnieść.
5. Złóż zamówienie na wysyłkę co najmniej 2 dni przed wylotem z lokalizacji, aby ostatecznie uniknąć ryzyka.
6. Staraj się być jeszcze szybszy w wysyłaniu przesyłek w okresie świątecznym.

Podsumowując, palety drewniane to dobry i tanie rozwiązanie do transportu produktów, natomiast jeżeli masz w planach przesłanie np. owoców, albo innych bardzo wrażliwych towarów powinieneś wybrać skrzyniopaletę z tworzywa sztucznego. Skrzyniopaleta da 100% ochronę towarom bardzo delikatnym.  Artykuł opracowała firma Kon-Plast – producent skrzyniopalet Big-Box.

Dodaj komentarz