Jak zaoszczędzić na eksploatacji drukarki?

Eksploatacja drukarek zarówno w przypadku osób prywatnych jak i przedsiębiorstw może okazać się bardzo kosztowna, wobec czego warto zastanowić się i starannie poszukać dobrego dla siebie rozwiązania które pozwoli na poczynienie stosunkowo sporych oszczędności. Tym bardziej iż przy dobrym i rozsądnym podejściu oszczędności są jak najbardziej możliwe. Trzeba tutaj jednak zrobić odpowiednie rozeznanie na rynku urządzeń drukujących oraz materiałów eksploatacyjnych, czyli wszelkiego rodzaju tuszy i tonerów, bowiem to od poprawnego doboru tych właśnie materiałów, do rodzaju zastosowanej drukarki zależeć będzie efektywność i niskie koszty drukowania.

Tonery oryginalne czy zamienniki?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą decyzją mającą wielki wpływ na koszty drukowania, będzie określenie tego, czy będziemy użytkować tusze lub też tonery oryginalne, czy może raczej zdecydujemy się na zamienniki. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć sobie iż stosowanie zamienników, mimo iż okazuje się być o wiele tańszą alternatywą dla oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, wiąże się z utrata gwarancji producenta drukarki, bowiem każdy z producentów, zastrzega tutaj sobie, iż gwarancja będzie skuteczna tylko i wyłącznie w przypadku stosowania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Wiąże się to oczywiście z większymi kosztami drukowania, aczkolwiek w wielu przypadkach może się okazać lepszym rozwiązaniem. Na przykład w sytuacji kiedy stosowana przez nas drukarka jest stosunkowo kosztowna, zaś jej uszkodzenie oraz utrata gwarancji byłoby zbyt wielkim ryzykiem i stratą pieniędzy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę na przykład taki zamiennik Dell 2330, okaże się iż jego użytkowanie ze swoją drukarką, wcale nie podnosi znacznie ryzyka jej uszkodzenia zaś koszty drukowania będą o blisko 50% niższe, co jest już dość znaczną oszczędnością, szczególnie jeśli drukarka jest dość intensywnie eksploatowana, na przykład w firmie. Rzecz jasna użytkowania tego rodzaju zamienników do drukarek Dell, tak samo jak i w innych przypadkach wiąże się z utratą gwarancji, aczkolwiek nie jest to aż tak bardzo poważna sprawa, aby się tym faktem przejmować. Nie mniej jednak w trosce o wszystkich użytkowników, zalecamy stosowanie tylko i wyłącznie stosowanie tonerów i tuszy oryginalnych, zaś stosując zamienniki, każdy użytkownik bierze na siebie pełną odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje takiego działania.

Gdzie kupić dobre materiały eksploatacyjne do drukarek?

Bardzo ważną kwestią wpływającą na koszty drukowania oraz na bezpieczeństwo naszego urządzenia drukującego jest także zakup materiałów eksploatacyjnych. Musimy tutaj znaleźć odpowiedniego dostawcę, który zagwarantuje nam jednocześnie przystępne ceny i wysoki poziom jakości. Na chwilę obecną tego typu materiały można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepach internetowych. Jeśli zaś o te drugie chodzi, to jednym z najlepszych, godnych polecenia sklepów jest sklep Toner Shop (www.tonershop.pl), gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich poszukujących bezpiecznych i niedrogich materiałów eksploatacyjnych do zdecydowanej większości drukarek laserowych oraz atramentowych.

Dodaj komentarz