Nowoczesne rozwiązania dla lakiernictwa.

Przemysł lakierniczy jest bardzo wymagający w zakresie czystości atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach lakierniczych, wobec czego też, koniecznością jest systematyczne przechwytywanie wszystkich pojawiających się zanieczyszczeń, które mogłyby wywoływać negatywny wpływ nie tylko na komfort pracy ale i na jakość wykonywanych prac. Musimy przecież pamiętać o tym, iż proces lakierniczy, wymagać będzie od nas jak najwyższego poziomu czystości atmosfery, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac, oraz zagwarantowanie sobie komfortowych warunków pracy, co też przełoży się na efektywność całego warsztatu.

Odpowiednia wymiana powietrza z otoczeniem.

Przede wszystkim, najważniejszą kwestią będzie zagwarantowanie sobie odpowiedniego poziomu wymiany powietrza z otoczeniem, przy jednoczesnym jego odfiltrowaniu z wszystkich lotnych zanieczyszczeń. W tym celu należy zainstalować wentylację mechaniczną, w której kanałach, odpowiednio zainstalowane filtry kieszeniowe będą przechwytywać zanieczyszczenia a przepuszczać tylko czyste powietrze. Istotnym aspektem w tym przypadku jest także to, aby każdy filtr kieszeniowy był regularnie wymieniany na nowy, dzięki czemu będziemy mieć możliwość zapewnienia sobie maksymalnej wydajności filtracji powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych. Musimy pamiętać bowiem iż wymiana powietrza z otoczeniem jest bardzo ważna, a jednocześnie musimy zadbać o to, by nie wpuścić do środka zewnętrznych zanieczyszczeń lotnych, które wpłynęłyby na pogorszenie się komfortu pracy, a jednocześnie mogłyby w bardzo wyraźny sposób pogorszyć jakość realizowanych prac. Jednym słowem, dobra filtracja powietrza poprzez odpowiednią wentylację z filtrowaniem to podstawa, bez której trudno będzie zagwarantować wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

Kabina lakiernicza.

Zupełnie osobnym zagadnieniem będzie w tym przypadku kabina lakiernicza. Jest to specjalnie przygotowane, dodatkowe pomieszczenie, wewnątrz którego będziemy mogli osiągnąć jeszcze lepsze warunki do przeprowadzania prac lakierniczych. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż kabina lakiernicza posiada własny, dodatkowy system wentylacji z filtracją, skutkiem czego zarówno powietrze wtłaczane do wnętrza kabiny, jak i powietrze poddawane sprężaniu do malowania, będzie czyste i pozbawione zanieczyszczeń co jest podstawą do osiągania wysokiego poziomu jakości realizowanych pracy. Ponadto warto jeszcze zainwestować w dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej, który zagwarantuje przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń chemicznych unoszących się wewnątrz podczas realizacji procesów lakierniczych. W ten sposób ograniczymy osadzanie się mgiełki lakierniczej na malowanych elementach, co także będzie przekładać się na podniesienie jakości realizowanych prac.

Dodaj komentarz