Prace wyburzeniowe z zastosowaniem młota hydraulicznego.

Realizując jakiekolwiek prace wyburzeniowe na większą skalę, koniecznością jest zastosowanie odpowiednio dobranego sprzętu ciężkiego. Nie jest po prostu możliwym przeprowadzenie tego typu prac przy użyciu samego tylko sprzętu ręcznego. Standardowe młoty pneumatyczne, charakteryzują się energia uderzenia na poziomie maksymalnie do 10J, co w przypadku poważniejszych wyburzeń, raczej będzie energią niewystarczającą. Dlatego też, prace wyburzeniowe tego typu będą wymagać od nas zastosowania odpowiednich młotów hydraulicznych montowanych na koparkach bądź ładowarkach. Tego typu urządzenia, pozwalają na osiągnięcie energii uderzenia w zakresie od oko 400J do nawet 5420J.

Jest to wręcz potężna energia uderzenia, która zagwarantuje nam skuteczną realizację prac wyburzeniowych. Bez względu na fakt, czy mamy do czynienia ze standardowymi konstrukcjami budowlanymi, czy też będzie to konstrukcja oparta o gruby, zbrojony żelbeton.

Czy prace wyburzeniowe zawsze wymagają młota hydraulicznego?

W zdecydowanej większości tak właśnie będzie to wyglądać. Aby prace wyburzeniowe, mogły być zrealizowane poprawnie i w pełni wydajnie, niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniego młota hydraulicznego. Wynika to chociażby z faktu tego, iż obecnie, budowa młota hydraulicznego jest dostosowana do realizacji najbardziej wymagających prac wyburzeniowych. Jest to narzędzie precyzyjnie dopasowane do potrzeb prac przy wyburzeniach na dużą skalę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w konstrukcji młotów, prace wyburzeniowe będą realizowane skuteczniej niż miało to miejsce do tej pory.

Wśród najważniejszych technologii, należy tutaj wymienić chociażby zastosowanie odpowiednich amortyzatorów polimerowych, które gwarantują większy poziom żywotności ramienia koparki, na której zamontowany jest młot. Specjalne poduszki polimerowo-gazowe, zapewniają wyższy poziom amortyzacji ramienia koparki, podczas kiedy realizowane będą prace wyburzeniowe.

Dobór właściwego młota

Jedną z ważniejszych kwestii, dzięki którym, prace wyburzeniowe mogą być realizowane z wysokim poziomem efektywności, jest prawidłowo dobrany młot hydrauliczny. Chodzi tutaj o kwestie jego właściwego wyboru względem posiadanej koparki. Jest to kwestią nadrzędną, bowiem nie każdy młot będzie się nadawał do współpracy z każda koparką. Musi on być precyzyjnie dopasowany do niej pod względem masy, oraz pozostałych parametrów technicznych. Zbyt duży młot będzie generować zbyt duże drgania w trakcie pracy, co w przypadku mniejszej koparki, może stosunkowo szybko doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń maszyny. Kluczową rolę będzie tutaj więc odgrywać dystrybutor młotów hydraulicznych, który powinien skutecznie dobrać nam młot względem posiadanej przez nas maszyny.

Podsumowanie

Generalnie rzecz ujmując, prace wyburzeniowe, będą obecnie realizowane przy zastosowanie nowoczesnych młotów hydraulicznych montowanych na koparkach czy też koparko-ładowarkach. Takie rozwiązanie charakteryzuje się z całą pewnością najwyższym poziomem skuteczności wyburzeń.

Dodaj komentarz