Prawdziwe smaki Mazur – czym wyróżnia się mazurska kuchnia?

Warmia i Mazury to nie tylko kraina wielkich jezior, ale też zakątek tradycyjnej kuchni. Dania z tego regionu mają swój indywidualny charakter nadający im uroku. Jabłoń Lake Resort to jedno z nielicznych miejsc, w którym jeszcze dba się o prawdziwie domowe składniki. Właśnie one są odpowiedzialne za smak serwowanych i wartości odżywcze w nich zawarte. Skosztowanie regionalnych specjałów to jeden z ważniejszych elementów udanego wypoczynku.

Restauracja „Imbirowy Sad”

To restauracja nad jeziorem, która może poszczycić się prawdziwymi domowymi recepturami dań. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każdego ranka wypiekany jest świeży chleb, a warzywa pochodzą z własnego ogrodu. Tak samo sytuacja ma się w przypadku dań mięsnych i rybnych. Proces wędzenia przeprowadzany jest na miejscu, w taki sam sposób, jak miało to miejsce na kilka pokoleń wstecz. Tę samą wagę przykłada się do grzybów, powideł i konfitur. Za świeży miód odpowiada zaprzyjaźniona pasieka, a potrawy przygotowywane są na ekologicznych tłuszczach, takich jak olej rzepakowy tłoczony na zimno lub oliwa z oliwek pochodząca aż z Krety.

Tradycyjne dania Warmii, Mazur i Powiśla.

Wyjazd na Mazury nie byłby aż taką atrakcją, gdyby nie tradycyjne dania tej kuchni. W lokalu można uraczyć podniebienie takimi specjałami jak karmuszka mazurska, plińce i pierogi z dzika. To regionalne potrawy, które nagrodzone zostały odznaką Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. Stanowią prawdziwą dumę tej kuchni i na pewno warto je poznać. Po zakończonej uczcie można napić się świeżo wyciskanych soków, regionalnego piwa lub gorącej prawdziwej belgijskiej czekolady. Jabłoń Resort, w którym znajduje się restauracja Imbirowy Sad to miejsce, w którym odpoczniesz, dobrze zjesz i poznasz kulturę tej krainy. To miejsce, w którym można się zatracić i całkowicie wyzbyć się poczucia czasu.

Mazury to miejsce, w którym dba się o naturę. Lokalni mieszkańcy wyznają zasadę „Dbanie o naturę to dbanie o nas samych”. Właśnie dlatego regionalna kuchnia jest jedną z najsmaczniejszych w Polsce. Imbirowy Sad w trosce o zdrowie swoich gości, podczas tworzenia menu zawarł w nim wszystkie uczulające alergeny. Więcej szczegółów można znaleźć pod linkiem https://jablon-resort.pl/nasze-smaki/. Na tej samej stronie można zarezerwować pobyt i prześledzić wszystkie atrakcje, które czekają na miejscu. Sama Jabłoń to świetnie zlokalizowana miejscowość. Zatrzymując się w tym miejscu, można bez trudu zwiedzić wszystkie większe miejscowości, a po powrocie oddać się rozkoszą w SPA.

Dodaj komentarz