Samozasysające pompy spalinowe dostarczane przez Victor Pumps

Pompy samozasysające sprawdzają się w bardzo wielu zastosowaniach, głównie w branży budowanej, aczkolwiek nie tylko. Przede wszystkim charakteryzują się sprawnym i szybkim procesem samozasysania. Ponadto, w większości przypadków mogą być one wykorzystywane do pompowanie cieczy o różnej gęstości jak i składzie chemicznym. Warto tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na samozasysające pompy spalinowe dostarczane przez firmę Victor Pumps. Charakteryzują się one bowiem bardzo dobrymi parametrami technicznymi, zapewniającymi ich wydajne zastosowanie w wielu sytuacjach.

Samozasysające pompy spalinowe oraz ich zalety.

Przede wszystkim, warto sobie powiedzieć nieco więcej na temat korzyści płynących z zastosowania samozasysających pomp spalinowych produkcji Victor Pumps. Już sam fakt, iż są to pompy spalinowe, gwarantuje dość konkretne korzyści. Można je bowiem wykorzystywać w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do elektryczności. Będą więc sprawdzać się w pracach w terenie. Bardzo często wykorzystywane są jako pompy odwadniające w toku prac związanych z budową dróg, linii kolejowych, czy też linii wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Warto także wspomnieć, iż samozasysające pompy spalinowe Victor Pumps, zapewniają zasysanie automatyczne na poziomie 6-7 metrów. Tak więc, jeśli w danym zastosowaniu nie jest wymagana większa głębokość zasysania, będą to pompy idealnie sprawdzające się w tego typu pracach.

Cechy charakterystyczne pomp samozasysających Victor Pumps.

Warto tutaj także przytoczyć najważniejsze cechy, jakimi charakteryzują się pompy Victor Pumps. To właśnie te cechy bowiem przekładają się na tak wysoki poziom ich popularności. Do najważniejszych cech, należy tutaj więc zaliczyć:

  • Prosta konstrukcja gwarantująca bezawaryjną pracę nawet w bardzo trudnych warunkach
  • Możliwość pracy na sucho, zapewniona poprzez moduł smarujący uszczelnienie
  • Napęd sprawdzonymi silnikami spalinowymi
  • Samozasysanie na poziomie 6-7 metrów.

Istotną kwestią jest także to, iż mamy dostępnych stosunkowo sporo modeli. Wszystkie zaś samozasysające pompy spalinowe dostarczane przez Victor Pumps, będą charakteryzować się zbliżonymi parametrami w zakresie wytrzymałości. Jest to sprawdzona i wytrzymała konstrukcja. Pompy idealnie sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach pracy w terenie.

Dostępne modele samozasysających pomp spalinowych Victor Pumps.

Jak już wspomnieliśmy, obecnie mamy dostępnych stosunkowo sporo modeli. Wymienimy sobie więc kilka z nich, aby unaocznić jakość i parametry techniczne, jakimi się charakteryzują.

  • Samozasysająca pompa spalinowa S60 – o wydajności 45m3/godz. Zapewnia wysokośc podnoszenia do 54m. Stosowana przy wpłukiwaniu igłofiltrów, oraz innych zastosowaniach, gdzie nie mamy dużego zapotrzebowania na wydajność pompowania.
  • Pompa S80 – o wydajności 80 m3/godz. Stosowana w przypadkach mniejszego zapotrzebowania na ciśnienie. Wpłukiwanie igłofiltrów, pompowanie wody brudnej, uwodnionych ścieków.
  • Pompa samozasysająca S100 – o wydajności 160m3/godz. Charakteryzuje się podnoszeniem na wysokość 25m. stosowana przede wszystkim w powierzchniowym odwadnianiu, pompowaniu ścieków, czy tez brudnej wody.

Oczywiście modeli pomp Victor Pumps jest o wiele więcej, a im wyższy model tym bardziej profesjonalne zastosowania. Niektóre z modeli posiadają nawet odpowiednie atesty do zastosowania w jednostkach straży pożarnej. Jednym słowem Victor Pumps zapewnia dostarczanie profesjonalnych jednostek do profesjonalnych zastosowań.

Dodaj komentarz