manicure hybrydowy

Wszystko o manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy szturmem wziął rynek usług kosmetycznych. Każdy salon kosmetyczny oferuje malowanie paznokci lakierami hybrydowymi. Nic w tym dziwnego – lakier hybrydowy jest niezwykle trwały, bardzo dobrze wygląda i jest prosty w aplikacji. Do tego, jest niedrogi. Poniżej wszystko to, co powinniście wiedzieć o manicure hybrydowym. Czy warto się na niego zdecydować?

Manicure hybrydowy – jakie akcesoria potrzebne są do zrobienia paznokci hybrydowych?

Lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach nawet do 3 tygodni. Aby je zaaplikować, potrzebne są odpowiednie preparaty – odtłuszczacze, bazy i top coaty. Konieczne jest też posiadanie lampy UV lub LED, która utwardzi nam lakier na paznokciach. Dobierając kosmetyki i akcesoria, dobrze jest trzymać się jednej marki. Mieszanie ze sobą produktów pochodzących od różnych producentów może powodować, że efekt malowania paznokci będzie mniej trwały, bo preparaty mogą ze sobą bardzo źle współgrać.

Przygotowanie paznokci do manicure hybrydowego

Jak wykonać paznokcie hybrydowe krok po kroku? Na początku, należy przygotować płytkę paznokcia. Konieczne jest jej wypolerowanie i odtłuszczenie. Posłuży nam do tego blok polerski albo pilnik, który ma średnią gradację. Do odtłuszczenia należy użyć cleanera. Dzięki tym zabiegom lakier hybrydowy będzie trzymał się lepiej.

Przygotowanie skórek

Krok drugi to przygotowanie skórek. Trzeba usunąć ich nadmiar z użyciem cążek do skórek oraz patyczka, a następnie natłuścić je oliwką. Nieodsunięte skórki mogą być zalewane, co nie będzie dobrze wyglądało. Dodatkowo, nałożenie lakieru hybrydowego na skórki może spowodować, że warstwa lakieru szybko odklei się od paznokcia.

Jak malować paznokcie lakierem hybrydowym?

Następnie, można przejść do nakładania lakieru. Należy uważać na to, aby nie było go zbyt dużo, bo to wpłynie negatywnie na trwałość manicure. Lakier hybrydowy nałożony w zbyt dużej ilości, będzie odchodził płatami już po kilku przygodach ze zmywaniem naczyń bez rękawiczek. Aby uniknąć nakładania zbyt dużej warstwy, warto robić to etapami. Najlepiej nakładać lakier kilka razy, za każdym razem utwardzając do pod lampą. Lampa skraca czas utwardzania się lakieru. Warto wspomnieć tutaj, że zdecydowanie lepsze efekty osiągniemy używając lampy LED zamiast lampy UV.

Gdy paznokcie hybrydowe są już zrobione, nie należy ich pilnikować. Kształt należy nadać im przed rozpoczęciem pracy nad usuwaniem skórek. Piłowanie brzegów paznokci może powodować odpadanie lakieru już następnego dnia po zabiegu.

*Chcesz wiedzieć więcej o manicure hybrydowym? Sprawdź usługi w salonie Coco Time (Wrocław) – https://coco-time.pl/manicure/, gdzie znajdziesz nie tylko profesjonalne stylistki paznokci, ale też uzyskasz informacje pozwalające uzyskać dobrej jakości manicure w domowych warunkach!

Dodaj komentarz