Zalety ziół w leczeniu alergii.

Alergie to całkiem pokaźna grupa chorób, o stosunkowo poważnym przebiegu, które mogą być w skrajnych przypadkach nawet przyczyną śmierci. Najczęściej jednak, w wyniku kontaktu z alergenami, czyli substancjami, na które jesteśmy uczuleni, pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości. Ogólnie mówiąc, alergia to patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź naszych tkanek na oddziaływanie alergenów, czyli obcych substancji. W jej wyniku powstają przeciwciała, które łącząc się z antygenem, uwalniają mediatory stanu zapalnego. W leczeniu alergii stosowane są przede wszystkim leki przeciwhistaminowe, które powodują blokowanie wydzielania histaminy. Warto jednakże zwrócić także uwagę na zalety ziół w leczeniu alergii, gdyż są one nie do przecenienia. Leki ziołowe, w tym przede wszystkim olej z nasion z czarnuszki siewnej, to bardzo dobre leki, które możemy z powodzeniem stosować w przypadku chorób o podłożu alergicznym i nie tylko.

Zalety ziół w leczeniu alergii.

Skoro już wspomnieliśmy o zastosowaniu ziół w leczeniu alergii, warto sobie powiedzieć nieco więcej na temat korzyści płynących z ich stosowania w tym zakresie. Otóż, w wyniku wielu badań przeprowadzonych w czołowych, medycznych placówkach na świecie, wykazano, iż wiele leków ziołowych, zapewnia nam bardzo wysoki poziom skuteczności leczenia w przypadku alergii. Najpopularniejsze badania, zostały przeprowadzone na Katedrze Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Jamshoro w Pakistanie. Dotyczyły one leczenia alergii przy zastosowaniu oleju z nasion czarnuszki siewnej. W ich wyniku okazało, iż jest to bardzo dobry preparat, prawie o tak samo wysokiej skuteczności jak cetyryzyna, która jest obecnie najskuteczniejszym lekiem farmakologicznym, stosowanym w leczeniu alergii. Okazuje się jednak, iż zalety ziół w leczeniu alergii to przede wszystkim fakt, iż w przeciwieństwie do cetyryzyna, olej z czarnuszki nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. W przypadku zaś cetyryzyny będziemy mieć do czynienia ze skutkami ubocznymi, jak chociażby osłabieniem, zmęczeniem, dusznościami, czy tez bólem głowy.

Zaopatrzenie w zioła do leczenia alergii.

Oczywiście bardzo ważną kwestią będzie tutaj pozyskiwanie ziół do leczenia chorób o podłożu alergicznym. Nie możemy sobie przecież pozwolić na nieprawidłowe ich stosowanie, czy też na stosowanie ziół nieprawidłowo przygotowanych. Dlatego też, decydując się na leczenie na przykład olejem z nasion czarnuszki siewnej, powinniśmy pozyskiwać go z pewnych i sprawdzonych źródeł. Najlepiej aby dokonać zakupu w aptece, lub profesjonalnym sklepie zielarskim. Pozwoli nam to bowiem zyskać pewność, iż stosowane przez nas preparaty ziołowe są dobrze, prawidłowo przygotowane, a to powinno być dla każdego chorego kwestią zdecydowanie najważniejszą. Warto więc tutaj pamiętać o tym, aby starannie sprawdzić źródło pochodzenia pozyskiwanych leków i preparatów ziołowych, gdyż będzie się to przekładać na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz skuteczności leczenia.

Dodaj komentarz