Czystość atmosfery roboczej w procesie lakierniczym.

Jedną ze zdecydowanie ważniejszych kwestii w procesie lakierniczym jest utrzymanie czystości atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach lakierniczych. Chodzi tutaj o to, iż jakiekolwiek zanieczyszczenia lotne będą wywierać negatywny wpływ na jakość procesu lakierniczego, przez co też ich eliminacja jest kwestia kluczową. W tym celu wykorzystywane będą wszelkiego rodzaju filtry zewnętrzne, jak i wewnętrzne, których celem jest przechwycenie jak największej ilości lotnych zanieczyszczeń, mogących wywierać negatywny wpływ na przebieg procesu lakierniczego. Przyjrzyjmy się wobec tego nieco bliżej kwestii zastosowania filtrów w tym kontekście, aby uświadomić sobie jak ważną i istotną jest to kwestią w tym szczególnym przypadku.

Filtracja powietrza w warsztacie.

Jak już wspomnieliśmy, filtracja powietrza warsztatowego będzie odgrywać w tym przypadku szalenie istotną rolę. Okazuje się bowiem, iż zwykłe powietrze atmosferyczne, doprowadzane do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, pełne jest wszelkiego rodzaju lotnych zanieczyszczeń, które będą wywierać bardzo negatywny wpływ na jakość procesu lakierniczego. W związku z tym też, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wentylacji mechanicznej z filtracją powietrza, która pozwoli nam na skuteczne przechwytywanie zanieczyszczeń na poziomie filtrów, i ich odseparowanie, dzięki czemu wewnątrz pomieszczeń będziemy mieć do czynienia z o wiele bardziej czystą atmosferą roboczą. Oczywiście poza tego typu filtracją, niezbędna będzie także filtracja wewnętrzna, bowiem wewnątrz pomieszczeń także w dalszym ciągu wytwarzać się będzie sporo pyłu i kurzu, który należy przechwycić. W tym zakresie trzeba będzie zainwestować w odpowiedni filtr sufitowy dla lakiernictwa, jak i filtry podłogowe czy też naścienne. Są to filtry osadowe, które przechwytują zanieczyszczenia osadzające się na ścianach pomieszczeń, toteż w dość łatwy sposób można tego typu filtrami ofiltrować całe pomieszczenia.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Ostatecznie zawsze można dodatkowo zainwestować w kabinę lakierniczą, która jest swego rodzaju dodatkowym pomieszczeń wewnątrz warsztatu. W kabinie lakierniczej z całą pewnością uda nam się osiągnąć jeszcze lepsze warunki do realizacji procesu lakierniczego toteż, warto tę kwestię poruszyć nieco bardziej. Co prawda w toku jej eksploatacji, koniecznie trzeba będzie regularnie wymieniać filtr do kabiny lakierniczej aby powietrze wtłaczane do jej wnętrza, było absolutnie pozbawione zanieczyszczeń, niemniej jednak koszty będą tutaj niezbyt wygórowane, a z całą pewnością w pełni rekompensowane przez wysoki poziom efektywności pracy kabiny. Dzięki zastosowaniu kabiny lakierniczej, z całą pewnością uda nam się osiągnąć o wiele lepszy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, co w tym przypadku jest w stu procentach prawidłowym uzasadnieniem inwestycji w tego rodzaju wyposażenie.

Dodaj komentarz