Dobra odzież myśliwska na różne warunki pogodowe.

Polowanie ma to do siebie, iż nigdy do końca nie wiadomo, w jakich warunkach przyjdzie nam polować. Zarówno w środku lata, możemy trafić na dni pochmurne i zimne, jak w środku zimy na dzień ciepły i słoneczny. My jednak, musimy być przygotowani do każdych warunków polowania, wobec czego trzeba posiadać odpowiednie wyposażenie myśliwskie, które zagwarantuje komfort termiczny niezależnie od warunków pogodowych. O ile w przypadku letnim nie ma większych trudności, bowiem wystarczy zdjąć większość ubrań, to już w przypadku sezonu zimowego zaczyna się robi kłopotliwie. Trzeba bowiem ubrać się ciepło, a jednocześnie swobodnie, aby nie krępować ruchów myśliwego.

Dobre zabezpieczenie przed wiatrem, czyli myśliwski Windstopper.

Jednym z ciekawszych elementów odzieży na sezon jesienno zimowy jest myśliwski Windstopper. Jest to specyficzna forma kurtki myśliwskiej, która nie gwarantuje zatrzymywania ciepła, a jedynie chroni ciało przed podmuchami wiatru. W sezonie jesienno zimowym sprawdzi się wyśmienicie, bowiem dobre ubranie pod spodem zatrzyma ciepło, zaś myśliwski Windstopper, nie krępując ruchów myśliwego uchroni ciało przed podmuchami mroźnego wiatru. Oczywiście kurtka ma swoje parametry i w pewnych temperaturach już po prostu nie będzie się sprawdzać tak samo dobrze. Warto więc pamiętać, o tym, aby na największe mrozy posiadać jednak w szafie odpowiednio grubą i ciepłą kurtkę myśliwską. Tylko w taki bowiem sposób, można będzie skutecznie zabezpieczyć się przed największymi mrozami. Myśliwski Windstopper zaś, raczej pozostawmy sobie na dni cieplejsze, kiedy temperatura nie będzie spadać do dwudziestu stopni poniżej zera, bowiem w takich warunkach, nie będzie to dobrym pomysłem.

Dobra bielizna myśliwska.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż w celu dobrego zabezpieczenia się przed zimowymi temperaturami, przydatna będzie dobrej klasy bielizna myśliwska. Oczywiście mamy tutaj na myśli nie zwykłe koszulki myśliwskie a raczej profesjonalną bieliznę termiczną. Chodzi nam o to, iż takowa bielizna skutecznie zagwarantuje wysoki poziom komfortu termicznego przy braku krępowania ruchów myśliwego. W końcu bielizna zawsze przylega dość sprawnie do ciała, toteż nie będzie ruchów krępować. Chyba, że będzie zbyt ciasna, toteż należy bardzo precyzyjnie dopasować ją do swoich wymiarów. Zresztą taka sama zasada dotyczy pozostałej odzieży myśliwskiej. Musimy zawsze bardzo precyzyjnie ją do siebie dopasować. Nie może być ani zbyt luźna ani zbyt ciasna, gdyż w takich warunkach nie będzie spełniać swojego podstawowego zadania, a co najwyżej będzie znacznie utrudniać poruszanie się w lesie. Jednym słowem, poruszanie się po lesie w sezonie zimowym, czy też jesiennym, będzie zawsze nieco utrudnione, aczkolwiek przy odpowiednim podejściu, nie powinniśmy mieć z tego tytułu większych problemów.

Dodaj komentarz