Kupujemy zabawki dla dziecka!

Dzieciństwo to piękny czas. Wypełniony zabawami, odkrywaniem świata i radością która z tego płynie. W życiu dziecka naturalnie, pojawiają się także zabawki, każdy z nas je miał kiedy był mały, dlatego dobrze wiemy jak dobra zabawka może sprawić radość. Ponadto, zabawki także uczą dzieci wielu rzeczy, dlatego pełnią również rolę edukacyjną. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas naszych zakupów, aby dziecko było zadowolone, nasz portfel nie ucierpiał na tym za bardzo, nasz dom nie był zagracony, a zabawa nowym nabytkiem bezpieczna. Nie ważne czy jesteś rodzicem, czy osobą która chce sprawić radość maluchowi z rodziny lub od przyjaciół, ten artykuł podpowie Ci, jak najlepiej ugryźć temat!

Wiek dziecka, a zabawka

Naturalnie, wiek dziecka ma spore znaczenie podczas kupowania zabawki. Ma to związek nie tylko z bezpieczeństwem, ale także dostosowaniem skomplikowania zabawki do wieku dziecka. Dlatego też, dla noworodków zabawka powinna być bardzo lekka, ponieważ cięższa zabawka może być niebezpieczna i dziecko może uderzyć się w głowę. Warto także kupować zabawki które mają niestandardową powierzchnie, czyli np. chropowatą, puchatą, lub falowaną, ponieważ dzieci w tym wieku poznają świat głównie poprzez dotyk. Jeżeli jest taka możliwość, warto aby zabawka była w jakimś kontrastowym kolorze, wtedy dziecko będzie bardziej zwracać na nią uwagę ponieważ nie będzie zlewać się z otoczeniem. Małe dzieci nie powinny mieć zabawek które posiadają małe elementy, lub wystające części, ponieważ może spowodować to wypadek, taki jak udławienie się częścią zabawki, lub wsadzenie wystającej do nosa, oczu lub ucha, dlatego staramy się kupować zabawki które takich części nie mają, kanty nie są ostre, a zabawka, nawet jeśli z baterią, nie jest łatwa do otwarcia samodzielnie przez malucha. Starsze dzieci mogą korzystać z bardziej zmyślnych zabawek, jednak jeśli są na prąd warto aby zawsze podczas zabawy towarzyszył mu rodzic, i aby dopilnował by kable lub baterie były odpowiednio osłonięte, z dala od dziecięcych rąk. Skomplikowanie zabawki ma też wpływ na to czy dziecko będzie zadowolone – jeżeli kupimy zbyt banalną zabawkę, dziecko szybko ją porzuci, w konsekwencji będzie domagało się więcej, natomiast zabawka kupiona zbyt na wyrost spowoduje nie tylko porzucenie, ale również frustracje i złość z powodu niemożności używania danej zabawki.

Jakość, miejsce kupowania czyli mniej znaczy lepiej

Warto zdać sobie sprawę, że często mniej znaczy lepiej. To samo ma się do zabawek, oczywiście dziecko musi mieć jakiś wybór, ale warto kupować takie zabawki, którymi dziecko będzie zainteresowane na dłużej, z wieloma opcjami, lub wymarzone, takie o których dziecko zawsze mówi. Nie sposób także nie wspomnieć o jakości zabawki – bardzo często lepiej wykonana zabawka posłuży dłużej, a także nie jest tak podatna na zniszczenie, co wpływa na bezpieczeństwo. Warto wiedzieć także, że nawet zabawki mogą być niebezpieczne, wykonane z toksycznych materiałów, mogą poparzyć lub uszkodzić skórę, dlatego warto kupować w sprawdzonych miejscach takich jak Planeta Puchatka lub inne, dobre sklepy internetowe i stacjonarne, i wystrzegać się produktów z aukcji chińskich, gdzie nie wiemy jakiego pochodzenia jest zabawka, a również bardzo często – kto jest jej producentem.

Dodaj komentarz