Ładowarka z mieszalnikiem do betonu.

Ładowarki kołowe to jedne z tych maszyn budowlanych, których posiadanie w wielu firmach jest wręcz nieodzowne. W wielu tez przypadkach, warto dodatkowo zaopatrzyć się w mieszalnik do betonu, montowany w miejscu standardowej łyżki, który przyczyni się do usprawnienia pracy oraz obniżenia kosztów zaopatrzenia brygad budowlanych w beton na budowie. Tym bardziej, iż mieszalnik taki, umożliwia przygotowanie betonu w różnych wariantach, w określonej ilości i dokładnie wtedy, kiedy będzie potrzebny. Oczywiście inwestycja będzie wymagać pewnych nakładów, niemniej jednak biorąc pod uwagę korzyści płynące z tego tytułu, można powiedzieć, iż jest to inwestycja jak najbardziej opłacalna.

Dobór mieszalnika do betonu.

Pierwszym krokiem będzie tutaj jednak właściwy dobór mieszalnika. Warto tuta wiedzieć, iż każdy z nich będzie dopasowany do innego typu maszyn, pod kątem ich masy całkowitej. Wynika to z faktu tego, iż mniejsze maszyny nie będą w stanie utrzymać bardziej pojemnej łyżki. W przypadku mini ładowarek będziemy mieć do czynienia z łyżkami o pojemności do 250 litrów betonu, zaś w przypadku dużych ładowarek, możliwe będzie przygotowanie nawet do 1000 l betonu jednorazowo. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy autoryzowanego przedstawiciela producenta, który pomoże nam dobrać łyżkę idealną do naszej maszyny pod względem mocy i wagi. W kwestii montażu łyżki raczej nie będziemy mieć problemów, bowiem do maszyn od poszczególnych producentów będą dorabiane odpowiednie adaptery, aby jedna łyżka mogła być montowana na różnych maszynach. Dzięki temu, posiadając jeden mieszalnik do betonu a kilka ładowarek, bez problemu będziemy mogli go montować na każdej z nich, pod warunkiem zgodności masy całkowitej.

Korzyści płynące z posiadania mieszalnika do ładowarki.

Warto sobie także powiedzieć, iż mieszalnik do ładowarki w firmach budowlanych wpływa bardzo korzystnie na wiele prac. Przede wszystkim pozwala na szybkie i sprawne przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, dzięki czemu, zawsze kiedy beton będzie potrzebny, w ciągu kilkunastu minut będzie do dyspozycji pracowników. Dość istotne jest także to, iż ładowarką możemy beton od razu rozwozić po całym placu, co będzie szczególnie istotne w przypadku bardziej rozległych terenów budowy. Możliwe jest przygotowywanie betonu suchego, półsuchego i mokrego, w zależności od aktualnych potrzeb pracowników. Możliwe jest także przygotowanie betonu ze żwirem, aczkolwiek o niezbyt dużej granulacji. Mieszalnik do ładowarki jest bowiem z góry zabezpieczony kratownicą, która nie pozwala na wsypanie większego sortymentu kamieni, które mogłyby uszkodzić mechanizm mieszalnika.

Podsumowanie.

Można tutaj więc powiedzieć iż zakup mieszalnika do ładowarki, będzie z całą pewnością w wielu przypadkach rozwiązaniem bardzo korzystnym. Rozwiązaniem, które pozwoli efektywniej wykorzystać czas pracy pracowników i skupić się na realizacji konkretnych zadań, a nie pracy siłowej i problemach związanych z przygotowaniem betonu. Od tego typu zadań są maszyny, które pracują zamiast ludzi.

Dodaj komentarz