Leczenie kanałowe zęba. Co trzeba wiedzieć?

Regularne wizyty u dentysty powinny być wystarczające, aby cieszyć się zdrowymi zębami. Czasami jednak zdarza się, ze pacjent przychodzi do gabinetu z poważnym problemem czyli zapaleniem miazgi zęba. Wymaga to wówczas specjalistycznego leczenia, zwanym kanałowym lub endodontycznym. Na czym dokładnie polega ta procedura?

Czym jest leczenie kanałowe?

Każdy od czasu do czasu ma jakieś ubytki zębowe, które na bieżąco leczy u stomatologa. Niestety, bakterie, które je spowodowały, mogą dostać się w głąb zęba i doprowadzić do stanu zapalnego miazgi. Grozi to nawet utratą zęba! Uchronić przed tym może leczenie kanałowe. Polega ono na usunięcie zakażonej tkanki zęba oraz dokładnym oczyszczeniu i zdezynfekowaniu jego kanałów. Po przejściu tego etapu, powstały ubytek wypełnia się wysokiej jakości materiałami, a także odbudowuje się koronę zęba. Leczenie endodontyczne wymagało kiedyś kilka wizyt w gabinecie stomatologa. Obecnie, dzięki zaawansowanej technologii, leczenie może odbyć się nawet w trakcie jednej wizyty. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu. Bardzo ważne jest, aby w razie dolegliwości bólowych nie zwlekać z wizytą u dentysty. Stan zapalany z czasem zyskuje na intensywności, w skutek czego może nawet dojść do martwicy zęba.

Gdzie wykonać leczenie kanałowe?

Skuteczne leczenie kanałowe wymaga nie tylko doświadczonego stomatologa. Równie ważny jest odpowiedni sprzęt, a zwłaszcza mikroskop, który pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. Niestety, nie wszystkie gabinety korzystają z nowoczesnego sprzętu, przez co leczenie może nie być w pełni dokładnie. Aby tego uniknąć, warto wybrać sprawdzoną placówkę. W Warszawie polecić można gabinet Dentyści Pod Jedynką, który korzysta z wysokiej jakości narzędzia firmy Maillefer, a także innych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W ocenieniu efektów leczenia pomaga rentgen punktowy, dzięki czemu stomatolog ma pewność, że ząb został wypełniony we właściwy sposób, a dalsze wizyty w gabinecie nie są na razie konieczne. Więcej informacji uzyskać można na stronie https://www.dentyscipod1.pl/oferta/endodocja/.

Choć leczenie kanałowe jest skomplikowane, doświadczony stomatolog przeprowadzi je wzorcowo. Pomaga w tym rozwinięta technologia i precyzyjny sprzęt. Okazuje się, że w wielu przypadkach zęba można uratować. Warto jednak oddać się w sprawdzone ręce. Nowoczesna stomatologia sprawia, że zęby można utrzymać w doskonałej kondycji, a same zabiegi są bezbolesne. Są ona także dużo szybciej przeprowadzane, a równocześnie skuteczniej!

Dodaj komentarz