Leczymy się ziołami.

Każdy z nas bardzo często miewa problemy ze zdrowiem. Nie mówimy tutaj rzecz jasna o poważnych problemach, takich jak nowotwory, czy też wypadki, ale raczej mamy na myśli codzienne trudności, takie jak kaszel, bóle głowy, trądzik, czy tez niestrawność. W przypadku tego typu schorzeń większość z nas od razu sięga po ogólno dostępne leki farmaceutyczne, dostępne w aptekach i wielu sklepach bez żadnej recepty, nie zdając sobie nawet sprawy z tego jak wielki popełniamy w ten sposób błąd. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej, aby na przyszłość, orientować się w nim o wiele lepiej i skuteczniej, a co równie ważne, bezpieczniej dobierać lekarstwa, w zależności od swoich potrzeb.

Dlaczego leczenie ziołami jest lepsze?

Pierwsze, co nasuwa nam się na myśl to fakt, iż są one tańsze, ale trzeba pamiętać, iż to nie wszystko, bowiem tutaj znajdziemy więcej bardzo istotnych różnic, pomiędzy lekami ziołowymi a lekami farmakologicznymi. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych zalet, jakimi charakteryzują się lekarstwa na bazie ziołowej.

  • Są o wiele tańsze niż leki farmakologiczne
  • Zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa leczenia (nie wywołują skutków ubocznych)
  • Są tak samo skuteczne jak leki farmakologiczne, a czasami wykazują się wręcz wyższą skutecznością.

Widzimy więc, że leki ziołowe mają kilka bardzo istotnych zalet, aczkolwiek trzeba tutaj przyznać, iż nie jest to jeszcze w pełni kompletna lista. Generalnie należy przyjąć założenie, iż zioła stanowią rozwiązanie lepsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze, choć niestety nie w każdym przypadku.

Stosowanie ziół w konkretnych przypadkach.

Wartym naszej uwagi jest także to, aby zioła stosować umiejętnie, gdyż przeciwnym razie nie będą odpowiednio skuteczne. Na przykład wybierać stosowane zioła przy kaszlu, trzeba pamiętać, iż będą one bezpośrednio działać na układ pokarmowy, gdzie z reguły mamy problemy zdrowotne, wobec czego raczej będą one podawane w formie herbatek, naparów i tabletek ziołowych do ssania, których zadaniem będzie dostarczenie do zakażonego miejsca odpowiednich substancji ziołowych zwalczających bakterie, obrzęk i inne dolegliwości z gardłem.

W sklepach zielarskich i aptekach znajdziemy także liczne preparaty z ziołami na trądzik, preparaty na reumatyzm, maści ziołowe, zapewniające szybkie ukojenie bólu i wiele innych postaci ziół, które skutecznie zapewniają leczenie podstawowych i codziennych dolegliwości. Najważniejsze jest tutaj jednak to, aby zioła stosować zawsze zgodnie z zaleceniami ich wytwórcy, który z reguły najlepiej orientuje się w składzie chemicznym i wie, które z nich, w jaki sposób będą najlepiej i najszybciej działać na poprawę stanu naszego zdrowia.

Podsumowanie

Możemy więc tutaj z całą stanowczością stwierdzić, iż leczenie ziołami ma przed sobą dość dobrą przyszłość, a co za tym idzie, warto już teraz zainteresować się nieco dogłębniej tematem i skorzystać z bogatej oferty ziół, jaką zapewniła nam sama przyroda, bowiem tutaj znajdziemy lekarstwa na każdą niemalże dolegliwość i schorzenie.

Dodaj komentarz