pomoc drogowa

Niezawodna pomoc drogowa

Firmy oferujące usługi w zakresie transportu czynne są często całą dobę. Szczególnie te, które proponują swoim klientom wypożyczenie różnego rodzaju specjalistycznych pojazdów lub maszyn, mających za zadanie rozwiązać bieżący problem.

Podobnie wygląda sytuacja przedsiębiorstwa, które oferuje wynajem lawet – stosunkowo młodą, stale rozwijającą się branże. Jeżeli myślimy o otwarciu takiego biznesu, powinniśmy dobrze poznać rynek i zasady na nim panujące. Gdy musimy skorzystać z pomocy takiej firmy, dobrze mieć pod ręką numer kontaktowy z biurem – niezależnie od okoliczności, możemy spodziewać się odpowiedzi i wsparcia.

Czy warto wezwać lawetę po awarii samochodu?

Jeżeli zastanawiamy się nad taką kwestią, musimy pamiętać, że nasz niesprawny pojazd uniemożliwia płynny ruch uliczny. Może to prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, a nawet do konfliktu z prawem. Dlatego też należy zadbać o taką kwestię na dwa sposoby: poinformować firmę ubezpieczeniową, która wezwie lawetę, albo samodzielnie zadbać by laweta po nas przyjechała. Podobnie dzieje się, gdy dochodzi do wypadku, a ubezpieczyciel musi spisać konieczny protokół, bądź też posiłkować się raportem policyjnym.

Laweta pomocna przy zakupie nowego samochodu

Po sprowadzeniu auta zza granicy, czy też w przypadku, kiedy jeszcze nie zarejestrowaliśmy nowego pojazdu (wystąpiły okoliczności to uniemożliwiające), możemy skorzystać z autolawety. Jest to najbezpieczniejszy sposób na przewiezienie samochodu, który nie może się samodzielnie poruszać po drogach (w oczach prawa). Warto więc zapoznać się ofertami firm, które prowadzą wynajem lawet, żeby w razie konieczności być przygotowanym na taką ewentualność.

Kiedy wynająć lawetę, a kiedy autolawetę?

Jeżeli posiadamy jeden samochód – najczęściej osobowy – do przewiezienia, to wystarczy autolaweta ze standardowym wyposażeniem. Zaliczają się do niego: wciągarka, pasy bezpieczeństwa, hamulec najazdowy oraz lampy ostrzegawcze.

Gdy zaś prowadzimy sprzedaż aut i musimy przewieźć ich większą liczbę, to wtedy konieczna będzie laweta (platforma, na którą załadowane zostaną pojazdy). Wiąże się do z większymi kosztami, jednak dla firm jest to większa oszczędność, niż kupno własnych lawet i ich wykorzystywanie, zwłaszcza dla małych firm.

Efektywna i skuteczna pomoc drogowa cechuje się szybkością, dokładnością i fachowością. Spełnia swoje zadanie, nawet jeżeli na zegarze wybiła już późna godzina nocna, a widoczność nie jest najlepsza. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem lawet, powinniśmy oczekiwać wysokiej jakości usługi, wymagać profesjonalnego podejścia oraz pamiętać o zapisaniu numeru przedsiębiorstwa na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz