Oklepany biznes

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest wpaść na pomysł prowadzenia oryginalnego interesu. Ludzie zakładają swoje własne działalności, prowadzą swoje własne interesy niekoniecznie oryginalne. Zazwyczaj są to biznesy podobne do tych, które już istnieją, a ciężko jest wymyślić coś zupełnie nowego głównie z tego powodu, że dziś wszystko już istnieje. Wszystko zostało wymyślone już wcześniej przez kogoś innego, a my możemy jedynie spróbować tym pionierom dorównać oferując ludziom swoje własne usługi tego właśnie typu. Mówiąc brzydko, możemy iść w ten deseń oklepanych biznesów i działalności próbując w jakiś sposób je zmodyfikować, by jednak nie próbować osiągnąć sukcesu na, jak to się często mawia, cudzych plecach. Byłoby to nie w porządku wobec osób, które pierwsze wpadły na dany pomysł, a dla nas nie byłoby w tym ani krzty satysfakcji, bo doskonale byśmy wiedzieli, że ten biznes, który aktualnie prowadzimy nie jest do końca nasz. Niemniej jednak są takie działalności, które są jednak najmniej oklepane spośród tych wszystkich już istniejących, a więc warto być może iść w ten kierunek, który jest jeszcze najbardziej oryginalny.

Bądź oryginalny

Po co na przykład zakładać kolejną firmę budowlaną w małej mieścinie, czy nawet w większym mieście, skoro od tych firm na rynku budowlanym już się tak naprawdę roi? Firm budowlanych jest mnóstwo, podobnie zresztą jak wypożyczalni samochodów, czy firm zajmujących się transportem i spedycją. Takich firm jest mnóstwo, a więc możemy spokojnie stwierdzić, że są to jedne z najbardziej powszechnych działalności prowadzonych w dzisiejszych czasach. Ale są takie, które są mniej popularne. O czym mowa? W grę wchodzi na przykład przeładunek towarów w logistyce. Dla niektórych czytelników nawet sama nazwa wywoła zdziwienie. Nie słyszeliście o takiej działalności? To dobrze, bo znaczy to, że rynek ten spokojnie może się jeszcze rozwijać, ż jeszcze nie ma na nim przepychu i że jeszcze nie jest tak przepełniony, jak rynek budowlany.

Taka firma to dobry pomysł!

Przeładunek towarów potrzebny jest zazwyczaj tam, gdzie człowiek nie jest wstanie siłą swoich rąk przenieść czegoś z jednego miejsca w drugie. Można się tego zresztą domyślić po samej nazwie. Popularną firmą w tej branży jest firma Zrembud, ale nie znaczy to, że nie przydałyby się inne firmy w tej branży. Przeładunek towarów obejmuje przeładowywanie ciężkich towarów w obrębie magazynów, z magazynów na określone środki transportu, z palet do kontenerów i tak dalej. Gdzie taka firma, jak Zrembud na pewno byłaby potrzebna? Na magazynach nasiennych. To oczywiście przykład, ale jeden z bardziej trafionych, bowiem na magazynach nasiennych w workach liczących po kilka ton znajdują się nasiona. Człowiek takich worków, układanych zresztą jeden na drugim na paletach nie jest w stanie podnieść żadną siłą. Firma Zrembud oferująca usługi w takim zakresie uporałaby się natomiast z takim zadaniem w bardzo krótkim czasie.

Dodaj komentarz