Preparaty do stosowania w ogrodach – Azofoska

Prowadzenie własnego, przydomowego ogrodu wymaga od nas odpowiednio umiejętnego podejścia do wielu kwestii związanych z pielęgnacją poszczególnych roślin, oraz zabezpieczaniem ich przed wszechobecnymi zagrożeniami. Trzeba tutaj więc posiadać stosowną wiedzę z zakresu stosowania chemicznych środków ogrodniczych, oraz stosownie z tą wiedzą, prawidłowo je wszystkie wykorzystywać w celu osiągnięcia odpowiedniej efektywności amatorskiego ogrodnictwa. Nie jest to nic nadzwyczajnego, bowiem tego typu wiedza jest ogólnodostępna. Wystarczy pozyskać jakieś ogrodnicze książki, lub poszukać odpowiednich informacji na internetowych portalach ogrodniczych, a z całą pewnością uda nam się znaleźć wszystkie niezbędne dane i pozyskać wiedzę, dzięki której będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać o nasz przydomowy ogród.

Uniwersalny nawóz Azofoska

Wśród wszystkich najczęściej stosowanych w naszych ogrodach nawozów, jednym z najbardziej popularnych jest już od wielu lat nawóz Azofoska. Jego receptura została opracowana w Instytucie Nawozów Sztucznych w Puławach i na dzień dzisiejszy pozostaje on jednym z najlepiej zbilansowanych sztucznych nawozów ogrodowych, jakie tylko możemy zastosować. Poprzez fakt iż posiada on łatwo przyswajalne dla roślin formy składników pokarmowych, zapewnia nam gwarancję efektywnego prowadzenia ogrodu. Po prostu nasze rośliny będą jeszcze lepiej rosnąć, kiedy zastosujemy preparat Azofoska. Nawóz ten sprawdza się w wielu różnych przypadkach upraw roślin i nie tylko, aczkolwiek w naszym przypadku rozpatrujemy go tylko pod względem dobroczynnego wpływu na rozwój i bezpieczeństwo roślin ogrodowych.

Zakup dla ogrodu.

Musimy tutaj jednak pamiętać o tym, iż w tym szczególnym przypadku, jakim jest prowadzenie własnego, przydomowego ogrodu, koniecznością będzie wydawanie dość sporych sum pieniędzy w sklepach ogrodniczych, co jest związane z koniecznością zakupienia odpowiednich narzędzi, oraz środków chemicznych, takich jak wspomniana wyżej Azofoska, która będzie nas kosztować około 70 PLN za 10 kilogramów. Nie jest to jednak znów aż tak wielki wydatek, bowiem w przypadku jej stosowania, zgodnie z zamieszczonymi na ulotce informacjami, w zależności od typu roślin będziemy stosować ilości od 3 do 8 kg na 100m2, oraz nieco większe w ilości do 15 kg na 100m2 w przypadku zastosowania Azofoski na trawniki. Są to swego rodzaju dość spore koszty, niemniej jednak w tym szczególnym przypadku jest to bardzo wydajny i efektywny nawóz który warto zastosować, bowiem bardzo pożytecznie wpływa na nasze rośliny.

Gdzie można kupić?

Azofoska jest dostępna praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym, także w tych internetowych. Warto tutaj od razu wspomnieć, iż w internetowych na przykład w sklepie E-Gardenion.pl będzie ona dość sporo tańsza, bowiem kupując tutaj paczkę 25 kg zapłacimy niecałe 150 złotych, a więc wyjdzie nas to około 6 złotych za kilogram, co przy cenach niektórych sklepów stacjonarnych jest naprawdę bardzo wyraźną oszczędnością.

Tak więc warto tutaj zastosować odpowiednie nawozy sztuczne, które będą pożytecznie wpływać na rozwój naszych roślin, oraz na ich bezpieczeństwo, mimo iż będzie to wymagało od nas poniesienia stosunkowo sporych kosztów. Piękny ogród nie ma niestety żadnej ceny.

Dodaj komentarz