Zioła i ich zastosowanie w leczeniu.

Leczenie ziołami to metoda stosowana już od zarania dziejów w leczeniu wszelkich dolegliwości zdrowotnych u ludzi, która wykorzystywana jest także z powodzeniem dzisiaj, zarówno jako samodzielna metoda leczenia, jak również w ramach terapii wspierającej leczenie farmakologiczne. Trzeba tutaj jednakże pamiętać o tym, iż w przypadku leczenia ziołami mamy do czynienia z o wiele bezpieczniejszym leczeniem, bowiem nie będziemy w tym przypadku naszego organizmu faszerować chemicznymi środkami, których pełne są lekarstwa farmakologiczne. Zobaczmy w takim razie, jakie faktycznie odniesiemy korzyści w przypadku zdecydowania się na leczenie ziołowe w wielu przypadkach, a kiedy koniecznością będzie korzystanie z terapii farmakologicznej.

Kiedy bezpiecznie jest korzystać z leczenia ziołami?

W pierwszej kolejności, należy sobie tutaj powiedzieć, iż mimo faktu tego, że zioła stanowią bezpieczne dla nas rozwiązanie w kwestii leczenia wielu chorób, to jednak trzeba pamiętać, iż w niektórych przypadkach chorobowych leczenie tylko przy pomocy terapii ziołowej może się okazać zagrożeniem, szczególnie jeśli w tym samym czasie powinna być, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzona terapia farmakologiczna, a my chcemy z niej zrezygnować. Generalnie, najbezpieczniej jest tutaj zastosować zasadę, aby zawsze przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego, który z reguły pozwoli nam na wspomaganie terapii lekami ziołowymi, ale w wielu przypadkach zabroni nam przerywania terapii farmakologicznej. W przypadkach zaś mniej poważnych schorzeń i chorób, z całą pewnością zezwoli nam na przeprowadzenie leczenia tylko i wyłącznie za pomocą terapii ziołowej. Będą to z reguły przypadki bólów głowy, brzucha, czy też mniejsze bóle kręgosłupa. Zioła mogą też się okazać bardzo pomocne w leczeniu problemów z niestrawnością, czy też z układem krwionośnym, układem oddechowym. Generalnie można powiedzieć, iż zioła praktycznie w każdym przypadku mniej przewlekłych, codziennych dolegliwości mogą być stosowane samodzielnie i będą w tych przypadkach bardzo skuteczne.

Skąd wziąć odpowiednie zioła?

Bardzo ważnym jednakże aspektem jest tutaj znalezienie odpowiednich ziół, bowiem nie w każdym sklepie zielarskim znajdziemy zioła o odpowiedniej konsystencji. Musimy tutaj jednak pamiętać, iż dobre sklepy zielarskie, czy też apteki, zawsze dystrybuują dobre jakościowo i w pełni bezpieczne zioła. Warto tutaj więc pamiętać o tym, aby zioła pozyskiwać tylko i wyłącznie z bezpiecznych źródeł, aby nasze leczenie w żadnym przypadku nie było zagrożone. Najlepszym rozwiązaniem są zaś zioła przygotowywane przez zakonników, którzy posiadają w tej materii wręcz przeogromną wiedzę, której można zaufać, co jest wynikiem wielu lat doświadczeń i spisywania wszystkich przepisów oraz wiedzy o ziołolecznictwie, która w tym przypadku jest zapisana w starych księgach wszystkich zakonników, zaś w szczególności franciszkanów.

Dodaj komentarz