Blat w kuchni z konglomeratu

Blat kuchenny odgrywa w kuchni zdecydowanie bardzo ważną rolę. Jakby nie patrzeć, to w końcu na blacie kuchennym będziemy prowadzić większość prac związanych z przygotowywaniem posiłków. Będziemy na nim ustawić ciepłe garnki i sprzęty kuchenne. Powinien on więc być odpowiednio wytrzymały a przy tym odporny na przypadkowe uszkodzenia, jak również charakteryzować się pewnym poziomem estetyki. Warto tutaj więc zwrócić uwagę na rozwiązanie oferowane od niedawna przez niektóre z firm zajmujące się produkcją zlewozmywaków z konglomeratu, a mianowicie na blaty konglomeratowe, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi jak również wysokim poziomem estetyki.

Produkcja blatów z konglomeratu.

Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić w jaki sposób tego typu blaty są wytwarzane. Tak więc tutaj będziemy mieć do czynienia z odlewem z żywicy epoksydowej z dodatkiem naturalnego kruszywa kamiennego oraz wypełniaczy. Przygotowana masa wlewana jest do formy a po utwardzeniu wyjmowany z formy jest w zasadzie gotowy blat. Proces utwardzania przebiega chemicznie, poprzez zmieszanie ze sobą kobaltu i nadtlenku (najczęściej wykorzystywany jest w tym przypadku butanox). Szybkość procesu utwardzania zależy od ilości reagentów, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż podczas utwardzania wydzielana jest wysoka temperatura, i naprężenia mechaniczne, skutkiem czego zbytnie przyspieszenie procesu może prowadzić do nadmiernego skurczenia się blatu i jego pęknięcia. Generalnie, sam proces utwardzania powinien optymalnie trwać około 15 minut, dzięki czemu nie wydzieli się zbyt wysoka temperatura a nasz blat z konglomeratu będzie w stu procentach bezpieczny od zagrożeń związanych z procesem utwardzania.

Zalety blatów z konglomeratu.

Warto sobie tutaj także powiedzieć i kwestii korzyści jakie niesie za sobą wykorzystanie tego typu blatu w swojej kuchni. Przede wszystkim jest to bardzo dobra imitacja naturalnego kamienia, w wielu przypadkach nawet twardsza i odporniejsza na uszkodzenia. Dzięki temu zyskujemy wyjątkowo estetyczny blat, w przystępniejsze cenie niż ma to miejsce w przypadku naturalnych blatów z kamienia. blat taki łatwy jest do utrzymania w czystości, a co najważniejsze będzie on wyjątkowo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak i na działanie czynników chemicznych. Można więc powiedzieć, iż konglomeratowy blat kuchenny modny w nowoczesnych kuchniach staje się obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem właśnie przez wzgląd na swoje liczne zalety. W końcu trwałości i odporności na uszkodzenia nie da się tutaj przecenić. Jeśli do tego wszystkiego dodamy przystępną cenę, to okazuje się, iż możemy za nieduże pieniądze zyskać stylowy, elegancji wręcz blat kuchenny o bardzo dobrych parametrach i wytrzymałości.

Dodaj komentarz