Czystość atmosfery wewnętrznej w lakiernictwie przemysłowym.

Prowadzenie warsztatu lakierniczego, to nie tylko zapewnianie sobie napływu klientów, ale także ciągła dbałość i systematyczne poprawianie warunków do realizacji usług na ich rzecz. Trzeba tutaj przecież pamiętać, iż najlepszym klientem będzie klient zadowolony, a żeby go zadowolić, musimy przede wszystkim zapewnić mu wysoki poziom jakości realizowanych usług. W tym celu, trzeba będzie przede wszystkim zadbać o to, aby wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, panowały warunki idealne do realizacji prac lakierniczych, a takowe warunki będą przede wszystkim przejawiać się brakiem jakichkolwiek, lotnych zanieczyszczeń.

Filtracja powietrza doprowadzanego do warsztatu lakierniczego.

Pierwszym krokiem w celu osiągnięcia jak najlepszych warunków do filtracji powietrza wewnątrz warsztatu, będzie zainwestowanie w odpowiedni system wentylacyjny. Będzie on nie tylko realizować proces wymiany powietrza z otoczeniem, który jest bardzo ważny, ale także zadba o oczyszczanie wprowadzanego do wnętrza powietrza, z wszelkich, lotnych zanieczyszczeń. Jeśli już przechwycimy zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego, to trzeba będzie jeszcze się rozprawić z zanieczyszczeniami wewnętrznymi, które także mogą wywierać negatywny wpływ na jakość procesu lakierniczego. Musimy tutaj skutecznie przechwycić wszystkie unoszące się pyłu i kurz, które powstają w wyniku przebywania pracowników wewnątrz obiektu. Tego typu zanieczyszczeń nie da się wyeliminować, toteż musimy je przechwytywać i usuwać z atmosfery. w tym celu warto zainwestować w odpowiednie filtry sufitowe, podłogowe czy też naścienne, których zadaniem będzie przechwytywanie właśnie takich zanieczyszczeń. Odpowiednio dobrany filtr sufitowy dla lakiernictwa będzie w stanie skutecznie przechwycić większość pyłów i kurzu unoszących się swobodnie w stronę sufitu, dzięki czemu już nie opadną i nie będą przeszkadzać w realizacji prac lakierniczych.

Wewnętrzna kabina lakiernicza.

Oczywiście jeszcze lepszym rozwiązaniem może się okazać inwestycja w kabinę lakierniczą, która będzie tutaj dodatkowym zabezpieczeniem przed lotnymi zanieczyszczeniami. Jest to dodatkowe pomieszczenie wewnątrz warsztatu, o ograniczonych wymiarach, skutkiem czego nie wszystkie elementy będziemy w stanie w jej wnętrzu lakierować, niemniej jednak z powodzeniem wjedziemy do jej wnętrza nawet samochodem osobowym. Trzeba jednak będzie pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać zabrudzony filtr do kabiny lakierniczej, aby skutecznie przechwytywał zanieczyszczenia wewnętrzne. Kabina lakiernicza bowiem, posiada własny system filtracji powietrza, dzięki czemu jest w pełni niezależna od warsztatowej wentylacji, a wszystkie dodatkowe, unoszące się wewnątrz warsztatu zanieczyszczenia są na tym etapie skutecznie usuwane, co będzie przekładać się na wysoki poziom czystości wnętrza kabiny, oraz rzecz jasna na wysoki poziom jakości realizowanych w warsztacie usług.

Dodaj komentarz