Kamienna posadzka w pomieszczeniach mieszkalnych i jej zalety.

W ostatnich latach, coraz większa liczba inwestorów decyduje się na wykonywanie w swoich domach posadzek z naturalnego kamienia, co ma swoje uzasadnienie zarówno w estetyce jak i w ekonomii. Oczywiście na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, iż zastosowanie naturalnego kamienia do wykonania posadzki jest bardzo kosztowne, niemniej jednak z perspektywy czasu eksploatacji może się okazać, iż jest to rozwiązaniem najtańszym. Warto tutaj więc przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej, aby przekonać się, jak to jest rzeczywiście z tymi kosztami i zaletami zastosowania naturalnego kamienia do wykonywania posadzek w swoich pomieszczeniach mieszkalnych.

Trwałość posadzki kamiennej.

Najważniejszą kwestią na którą trzeba tutaj zwrócić szczególną uwagę, zaraz obok wysokich walorów estetycznych, jest trwałość posadzki kamiennej. Jako, że materiałem budulcowym jest tutaj naturalny kamień, a w zasadzie płyty cięte z głazów granitowych czy też marmurowych, sama posadzka przejmuje właściwości tegoż kamienia, przynajmniej w większym zakresie. Okazuje się więc, iż ekskluzywne posadzki wykonane z kamienia mogą w naszych domach spokojnie przetrwać wiele lat. Ich trwałość jest w tym przypadku wielokrotnie większa, niż zastosowanie jakiegokolwiek innego materiału. Jeśli przeliczymy cenę realizacji posadzki kamiennej a na przykład drewnianej, przez lata eksploatacji i jako wyznacznik weźmiemy koszt jednego roku eksploatacyjnego, może się okazać, iż posadzka kamienna wychodzi nas o około połowę taniej. Jedynym mankamentem jest tutaj to, iż w jej przypadku trzeba od ręki wyłożyć dwa razy takie pieniądze niż w przypadku posadzki z drewna. Warto jednak się nad tym zastanowić bowiem w większości przypadków przy odrobinie gimnastyki podczas remontu czy też wykańczania nowego domu, będzie nas na to stać, jeśli zoptymalizujemy inne koszty, zaś w przyszłości będziemy z tego tytułu czerpać same korzyści.

Walory estetyczne i funkcjonalne posadzki kamiennej w kuchni.

Jak już wspomnieliśmy, kamienna posadzka w kuchni będzie także bardzo estetycznym rozwiązaniem. Niezależnie od tego czy zastosujemy tutaj płyty marmurowe, granitowe, czy też trawertynowe, z całą pewnością nasza kuchnia będzie prezentować się nie tyle estetycznie, co wręcz ekskluzywnie. Oczywiście pod warunkiem że posadzka będzie prawidłowo zaprojektowana i wykonana. Można więc powiedzieć, iż wysoki poziom walorów estetycznych, będzie wpływać na nasze dobre samopoczucie w pomieszczeniu, w którym skądinąd spędzamy przecież stosunkowo sporo czasu na przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu po jedzeniu. Warto tutaj także podkreślić fakt, iż posadzka kamienna będzie bardzo odporna na przypadkowe uszkodzenia, czy też działanie czynników chemicznych takich jak para wodna z tłuszczem, czy też środki spożywcze, takie jak sól, ocet itp. Generalnie rzecz więc ujmując, po prostu posadzka kamienna to same zalety, a jedynym problemem może się okazać koszt inwestycji, który będąc dość wygórowanych bardzo często odstrasza wielu z potencjalnych inwestorów.

Dodaj komentarz