buty myśliwskiej demar

Dobór obuwia myśliwskiego.

Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów ubioru każdego myśliwego jest obuwie. To buty będą gwarantować myśliwym odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu w obliczu czyhających w lesie zagrożeń. A tych znajdziemy tutaj stosunkowo dużo. Wystarczy wspomnieć o ostrych kamieniach czy też wystających korzeniach a do tego przecież trzeba jeszcze doliczyć potłuczone szkło, czy tez nawet deski z gwoździami, pozostawione przez ludzi. Dobre buty w tym przypadku będą najważniejszym elementem wyposażenia każdego myśliwego, toteż nie powinno nas dziwić, iż najlepsi, najbardziej profesjonalnie podchodzący do myślistwa ludzie, będą w buty inwestować bardzo duże pieniądze.

Charakterystyka obuwia dla myśliwych.

Najważniejszą kwestią w obuwiu myśliwskim będzie oczywiście możliwość zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa stopom podczas marszu w lesie. Dlatego też, podeszwa butów powinna być solidna, z twardej i odpornej na uszkodzenia gumy, która będzie jednak wystarczająco giętka aby poruszanie się było jak najbardziej wygodne. Najlepsze będą tutaj buty z pełnej skóry, zapewniające wysoki poziom trwałości, aczkolwiek nie powinniśmy zapominać o systemach wentylacji wnętrza buta. Do tego trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, gwarantujących wodoodporność obuwia. Tutaj stosowane są specjalne, nowoczesne membrany wodoodporne, dzięki których zastosowaniu buty są zabezpieczone przed przemakaniem. Warto zdać sobie tutaj jednak sprawę z tego, iż dobre buty dla myśliwych i leśników będą stosunkowo kosztowne. Można przyjąć założenie, iż za dobre budy, spełniające wszystkie najważniejsze wymagania i gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa będą kosztować co najmniej 500 PLN, a z reguły nawet i więcej. W końcu bezpieczeństwo stopy jest tutaj bardzo ważne, wobec czego nawet takie ceny nie odstraszają wielu myśliwych.

Najlepsze obuwie myśliwskie na rynku.

Z cała pewnością na rynku znaleźć można stosunkowo spore ilości różnorodnych producentów zajmujących się produkcją obuwia dla myśliwych, niemniej jednak nie wszyscy będą w stanie dostarczać buty tak samo dobre. Zdecydowany prym w tym aspekcie wiodą skandynawscy producenci obuwia i odzieży dla myśliwych, czyli firmy takie jak Jahti Jakt, Harkila, czy też Fjall Raven. W końcu profesjonalne obuwie Harkila jest tworzone z myślą o bardzo trudnych warunkach panujących w skandynawskim terenie, toteż u nas sprawdzą się one wyśmienicie. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na modele zimowe czy letnie, buty te będą w stu procentach spełniać swoje zadanie, gwarantując myśliwemu wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu eksploatacji. Musimy tutaj jednak liczyć się z wydatkiem w granicach około 800-1200 PLN za dobre jakościowo buty tego producenta. Jest to dość wysoka cena, niemniej jednak w zamian otrzymujemy faktycznie solidny but, z wieloletnią gwarancją, co zawsze jest bardzo korzystne dla każdego myśliwego.

Dodaj komentarz