Dobre jakościowo okna z PCV.

Współcześnie, kupując okna do naszego domu czy też mieszkania, musimy przede wszystkim podjąć decyzję w kwestii tego, czy zamontujemy okna PCV, czy też lepszym dla nas rozwiązaniem będą okna drewniane. Okazuje się iż na chwilę obecną, zarówno okna z drewna jak i okna z PCV, będą charakteryzować się zbliżonymi do siebie parametrami technicznymi, choć jeszcze nie tak dawno, okna PCV, znacznie wyprzedziły drewnianą stolarkę okienną w tym zakresie. Ostatecznie jednak postęp technologiczny sięgnął także tutaj, dzięki czemu ostatecznie, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na okna drewniane czy też PCV, tak czy siak, będziemy mieć okna o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, oraz o dobrym parametrze izolacji akustycznej, co w tym przypadku wydaje się być kwestiami najistotniejszymi.

Które okna będą więc lepsze?

Próbując rozsądzić kwestię tego, które z okien będą lepsze, warto zastanowić się przede wszystkim nad kwestiami estetyki wykończenia naszego budynku, zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Chodzi nam tutaj głównie o to, aby nasze okna, były pod tym względem jak najlepiej dopasowane do estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, aby dzięki temu osiągnąć odpowiedni poziom estetyki całego budynku. Odpowiedni poziom spójności estetycznej, co w tym przypadku będzie kwestia najważniejszą. Oczywiście musimy pamiętać o kwestii tego, iż nie wszyscy producenci okien zagwarantują nam takie same okna pod względem jakości parametrów technicznych, wobec czego też, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę właśnie na kwestię współczynnika przenikalności cieplnej. Tutaj najlepsze okna będą mieć ten parametr na poziomie 0,4 W/m2 rocznie, co zapewnia nam minimalne wręcz straty energii. Takie okna będą idealne do budownictwa pasywnego, ale co istotne, trzeba liczyć się z tym iż będą stosunkowo kosztowne. jednakże poniesione na zakup okien koszty z całą pewnością stosunkowo szybko nam się zwrócą pod postacią konkretnych, wyraźnych oszczędności na ogrzewaniu domu.

Gdzie kupić okna najlepsze?

Oczywiście na to pytanie trudno będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem w każdym miejscu znajdzie jakiś solidny dostawca i dostawca kiepski. Przykładowo w Bielsku bardzo dobre jakościowo okna dostaniemy w firmie Drew Dom, zajmującej się dystrybucją okien od wielu już lat. Można nawet całkiem śmiało powiedzieć, iż w tym przypadku okna PCV z Drew Dom tak samo zresztą jak i okna drewniane dostarczane przez tego dostawcę, będą zdecydowanie najlepszej jakości na okolicznym rynku, szczególnie jeśli uwzględnimy tutaj także ich stosunkowo przystępną cenę. Generalnie należy tutaj wyjść z założenia, iż dobre okna będą niestety musiały swoje kosztować, a co za tym idzie, okna w wyjątkowo promocyjnych cenach, raczej od razu powinny wzbudzić naszą czujność. W takim przypadku z reguły może coś z nimi być nie tak w kwestiach technicznych, a najgorzej jeśli po prostu nie będą spełniać współczesnych norm w kwestii izolacji termicznej oraz akustyczne, co też jeszcze się niestety zdarza.

Dodaj komentarz