Posadzka marmurowa w łazience.

Jednym z bardziej wymagających w kwestii wykończenia pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach, jest bez wątpienia łazienka. Z racji specyfiki użytkowania pomieszczenia łazienki będziemy tutaj mieć do czynienia z dużą ilością wilgoci, przed którą należy się zabezpieczyć. Z tego też tytułu, trudno będzie zastosować w tym przypadku takie same metody i technologie wykończeń jak w innych pomieszczeniach. Tutaj musimy zastosować materiały odporne na wilgoć, a więc przede wszystkim zrezygnować z tradycyjnych gładzi gipsowych czy też płyt G-K. Jednym z częściej stosowanych rozwiązań są płytki ceramiczne, aczkolwiek warto zwrócić uwagę także na bardziej estetyczne i bardziej kosztowne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie marmuru.

Marmurowe wykończenie łazienki.

W pomieszczeniu łazienki, marmur możemy zastosować praktycznie wszędzie. Począwszy od samej posadzki marmurowej, poprzez płytki ścienne z marmuru, a skończywszy na obudowie armatury łazienkowej. Z całą pewnością będzie to rozwiązaniem gwarantującym wysoki poziom zabezpieczenia przed wilgocią, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu estetyki. Można nawet powiedzieć, iż w pewnym sensie będzie to wykończenie, ekskluzywne, ekstrawaganckie. Aczkolwiek powinniśmy liczyć się z tym, iż marmurowe wykończenie pomieszczenia łazienki będzie pociągać za sobą stosunkowo spore koszty. Z reguły będą to koszty nawet dwukrotnie wyższe, niż w przypadku zastosowania innych rozwiązań. Niemniej jednak posadzki marmurowe dla wykończenia łazienek będą jednocześnie nieść za sobą wiele innych korzyści, o których warto pamiętać. To już nie tyko estetyka i elegancja, ale jedno z najlepszych rozwiązań także pod względem stricte technicznym.

Korzyści płynące z zastosowania marmuru w pomieszczeniu łazienek.

Przede wszystkim musimy sobie tutaj powiedzieć, iż marmur, to naturalny kamień, a takowy charakteryzuje się wieloma korzystnymi aspektami. Marmur stanowi bardzo trwały materiał wykończeniowy. Jest on stosowany od wielu lat. Już w starożytności dostrzeżono jego zalety, a potwierdzeniem może być chociażby fakt tego, iż wykonane wówczas wykończenia wnętrz, potrafiły przetrwać nawet do dnia dzisiejszego. Tak więc, przede wszystkim będziemy mieć do czynienia z materiałem wyjątkowo trwałym, odpornym na działanie czasu. Co prawda na jego powierzchni może z czasem osadzać się kamień z twardej wody, niemniej jednak obecnie mamy możliwość jego impregnacji specjalnymi preparatami, które pozwolą uniknąć tego problemu. Jest to też materiał stosunkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Trudno tutaj będzie w jakikolwiek sposób przypadkowo uszkodzić marmurowe posadzki. W tym celu trzeba by zastosować przynajmniej średniej wielkości młotek, niemniej jednak w takiej sytuacji, trudno będzie mówić o przypadkowym działaniu. Jednym słowem wykończenie łazienki w marmurze będzie gwarantować nam wysoki poziom trwałości wykończenia, co sprawia, iż raz wykonana łazienka w tej technologii będzie nam z powodzeniem służyć do końca naszych dni, a z całą pewnością skorzystają z tego jeszcze przyszłe pokolenia.

Dodaj komentarz