opakowania tekturowe

Dodatki do opakowań z tektury

Opakowania z tektury, wykorzystywane są w procesie pakowania wielu produktów. Nie ma w tym nic zaskakującego, same w sobie, bowiem są bardzo praktyczne. W zależności od potrzeb, można zakupić opakowania słabsze i nieco tańsze, lub mocniejsze, produkowane z tektury falistej o określonej liczbie fal. Bez względu na wielkość opakowania, niekiedy jednak bezpieczne spakowanie w nich pewnych rzeczy nie jest możliwe. Ryzyko stłuczenia produktu, zarysowania czy obicia jest dosyć duże. Alternatywą, w niektórych przypadkach, jest ochrona pakowanych rzeczy folią bąbelkową, jednak nie zawsze rozwiązuje to problem. Niekiedy konieczne są inne rozwiązania. Jakie? Dodatki do tekturowych opakowań.

Nie każdy wie, że opakowania tekturowe mogą być wyposażone w wiele dodatków, które pomagają w bezpiecznym pakowaniu produktów narażonych na uszkodzenie podczas transportu paczek czy przenoszenia. Wybór dodatków jest niemały. W przypadku elementów szklanych, można zastosować różnego rodzaju przekładki kartonowe, które skutecznie, oddzielają od siebie kruche, szklane produkty. Jeśli produkty są takie same, zamiast przekładek, można zastosować kratownice, które wkłada się do opakowania, a w każdej kratce umieszcza jeden produkt.

Obrazy, lustra i podobne produkty

W przypadku luster, obrazów czy podobnych produktów, wskazanym dodatkiem są narożniki tekturowe. Odpowiednio dobrane, pozwolą ochronić rogi ramy czy lustra, które bez wątpienia najbardziej narażone są na uszkodzenie. Oczywiście narożniki można uzupełnić o kartonowe elementy ochraniające całość ramy czy brzegu lustra.

Elementy tłoczone

W przypadku pakowania pojedynczych produktów, warto zamówić tłoczone elementy, w które dany produkt można włożyć, Takie elementy doskonale zabezpieczają przed uszkodzeniem danej rzeczy, a jednocześnie przed przesuwaniem się jej w paczce, sprawdzają się, więc w przypadku każdego produktu, szczególnie w przypadku rzeczy ciężkich.

To oczywiście tylko wycinek z szerokiej oferty dodatków do tekturowych opakowań. Warto zapoznać się z tym, co jest dostępne na rynku i kupować to, co przyda się w procesie pakowania naszych produktów. Dodatki do opakowań to pomocne elementy, dzięki którym pakowanie stanie się łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz