przeprowadzka

Przeprowadzka – od czego zacząć?

Najczęściej przeprowadzamy się w trakcie wakacji, szacuje się, że najwięcej przeprowadzek ma miejsce w sierpniu. Zmiana miejsca zamieszkania zazwyczaj przyjmowana jest entuzjastycznie, choć gdy pierwsze emocje opadną i przychodzi czas na pakowanie nasze nastawienie zaczyna się zmieniać. Przeprowadzka zazwyczaj kojarzona jest z ciężką pracą, bałaganem i milionem kartonów, których rozpakowanie zajmuje kolejny tydzień.

Jak się spakować?

Pakowanie najlepiej zacząć wcześniej, od rzeczy, których nie używamy codziennie takich jak pamiątki, książki itp. Pakujemy je w kartony, przy czym trzeba pamiętać, aby nie były zbyt duże – lepiej spakować więcej małych kartonów, niż dużo rzeczy w jeden duży, którego nie będziemy mogli podnieść. Dobór odpowiednich pudełek będzie miał kluczowe znaczeniu w powodzeniu przedsięwzięcia, jakim jest przeprowadzka. Do przewożenia cięższych rzeczy najlepiej wybrać kartony pięciowarstwowe, które nie rozpadną się w trakcie transportu. Lekkie rzeczy można spakować w większe pudełka.

Jakie pudełka wybrać?

Większość kartonów wykonanych jest w falistej tektury, poszczególne modele różnią się od siebie zazwyczaj grubością – dostępne są kartony trójwarstwowe oraz pięciowarstwowe. Oczywiście  nie tylko rozmiar i grubość będzie mieć znaczenie, ale także jego odpowiednie sklejenie. Warto zaopatrzyć się w mocną taśmę klejącą. Im większe kartony kupimy, tym będziemy mieć większy problem i ciężej będzie nam się przeprowadzić. Pakowanie w duże, pojemne kartony jest wprawdzie bardzo szybkie i wygodne, ale należy zrezygnować z takiego pomysłu. Kolejna sprawa to pakowanie do pełna – to najczęściej jest powodem uszkodzenia pudła. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe pudła na taką okoliczność. Ilość kartonów potrzebnych do zrealizowania sprawnej przeprowadzki jest trudna, warto mieć ich więcej niż mniej, choć warto przeprowadzić przybliżoną kalkulację. Lepiej, żeby zostało nam do wykorzystania trochę kartonów, niż jakby miało nam ich zabraknąć w trakcie przeprowadzki. Większa ilość materiałów przeprowadzkowych zapewni nam sprawne działanie, nie będziemy musieli przerywać pakowania i tracić czasu na jechanie do sklepu po kolejne pudełka.

Jak znaleźć firmę przeprowadzkową?

Pamiętajmy, aby wybór firmy przeprowadzkowej nie odkładać na ostatnią chwilę. Jeżeli to zrobimy, to najprawdopodobniej będziemy musieli zapłacić za transport więcej pieniędzy. Wiarygodność firmy najlepiej sprawdzić przeglądając opinie poprzednich klientów. Zwróćmy uwagę na dodatkowe koszty, jeżeli znajdziemy jakieś ukryte dopłaty, zrezygnujmy z firmy i poszukamy innej.

Dodaj komentarz