Kilty do sauny

Kilty do sauny zyskują coraz większą popularność wraz z rozpowszechnianiem się w Polsce kultury saunowania. Zaczerpnięta z krajów skandynawskich, gdzie wspólne wizyty w saunie są praktykowane regularnie przez całe rodziny, kultura saunowania wymaga bowiem wyboru odpowiednich akcesoriów i stroju, w którym będzie nam wygodnie korzystać z relaksu, jaki daje sauna. Czym są kilty do sauny i w jaki sposób wybrać odpowiedni z nich dla siebie – radzi sklep Tekstyliowo, w którym dostępna jest szeroka gama tego typu produktów.

Kilty do sauny – co to takiego?

Oczywiście, możemy wybrać się do sauny ze zwykłym ręcznikiem, choć lepiej pamiętać, że nie nadają się do tego celu popularne produkty frotte. Pobyt w saunie jest zazwyczaj dość długi i efektywny wówczas, jeśli odbędziemy seans saunowania na przemian z chłodzeniem ciała oraz relaksem kilka razy. Ręcznik frotte dość szybko nasiąka wodą, co przy konieczności brania prysznica po każdym wyjściu z sauny powoduje, że staje się on nieprzyjemnie mokry i ciężki. Warto więc przygotować się odpowiednio do wizyty w saunie, decydując się na wzięcie ze sobą dodatkowych ręczników szybkoschnących, a do samego przejścia pomiędzy poszczególnymi saunami czy wypoczynku wybrać kilt do sauny wykonany z miękkiej bawełny frotte.

Dodatkowym atutem kiltów tego typu jest wygoda ich użycia. Mają one odpowiednią długość zakrywającą dół ciała i praktyczny rzep w pasie, którym zapniemy kilt bez obawy o jego zsunięcie się z bioder. Praktyczne rozmiary kiltów pozwalają na ich użycie również w samej saunie. Zasadniczo polecane jest korzystanie z jej dobrodziejstw nago, jednak zasady saunowania zalecają podkładanie sobie ręcznika bądź kilta na deski, na których siadamy oraz pod stopy.

Kilty używane są zresztą nie tylko w saunach, ale również gabinetach kosmetycznych czy spa biologicznych. Wygodne do noszenia, komfortowe i łatwe do prania, kilty są dostępne także w formie przeznaczonej dla pań, jako pareo, wiązane nad biustem. Dodatkowo zostały zaopatrzone w niewielkie kieszonki, w których z łatwością możemy przechować drobne na napoje, których spożywanie w dużych ilościach jest zdecydowanie polecane w trakcie saunowania.

Gdzie kupić odpowiednie kilty do sauny?

Kilty i ręczniki do saunowania dostępne są zazwyczaj za dodatkową opłatą w miejscach umożliwiających korzystanie z sauny. Jeśli jednak staliśmy się fanami tego sposobu spędzania wolnego czasu, warto zainwestować we własne produkty tego typu, dostępne np. w sklepie internetowym Tekstyliowo: https://tekstyliowo.pl/glowna/70-kilt-recznik-do-sauny.html.

Dodaj komentarz