
Licencja maszynisty – dlaczego warto skorzystać z kursu?
Masz dość swojej pracy? Uważasz, że w dzisiejszym świecie nie da się wykonywać jednego zawodu przez całe życie? Chcesz zmienić pracę? Zastanów się, czy kurs maszynisty nie jest dla Ciebie? Wyobraź sobie, że poczujesz się pewnie na rynku pracy i zdobędziesz ciekawy zawód. Będziesz jeździć po Polsce, podziwiać nasz piękny kraj. Twój zawód będzie użyteczny dla społeczeństwa i będziesz mógł poczuć się dumny, że to również dzięki Tobie. Twój zawód będzie wzbudzać szacunek innych. Będziesz odpowiedzialny za skład pociągu i innych ludzi-podróżników.
Korzyści z odbycia kursu
Kurs kolejowy może dać Ci satysfakcjonującą pracę. Pieniądze, które zainwestujesz w kurs na maszyniste szybko Ci się zwrócą z nawiązką. Zdobędziesz nowe umiejętności oraz niezbędne doświadczenie, by zostać maszynistą.
Kurs maszynisty jest dla Ciebie, jeśli:
- chcesz podjąć się nowych wyzwań,
- chcesz sprawdzić się w nowej pracy,
- chcesz nauczyć się nowych rzeczy,
- chcesz robić coś ciekawego, a jednocześnie przydatnego,
- masz dość pracy za biurkiem,
- chcesz odkryć tajniki pracy na kolei,
- pasjonujesz się koleją.
Dodatkowo licencję może uzyskać osoba, która:
- nie była karana za przestępstwo umyślne,
- ma ukończone 18 lat,
- posiada wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe lub zasadnicze branżowe,
- wymagania zdrowotne, fizyczne i psychiczne nie stanowią dla niej przeszkody,
- ma odbyte szkolenie i zdany egzamin na licencję maszynisty.
W jaki sposób przeprowadzane jest szkolenie?
Kurs kolejowy przygotowany jest w taki sposób, że szkolenie może odbywać się stacjonarnie, ale również online.
Szkolenie odbywa się w weekendy. Wymiar kursu to 16 dwudniowych sesji, które odbywają się w soboty i niedziele. Część z lekcji prowadzona jest zdalnie. Zajęcia stacjonarne mają miejsce w Centrum Konferencyjnym Groman w Sękocinie Starym. Kurs na licencję maszynisty prowadzą pracownicy spółek kolejowych, którzy są praktykami, a szkolenie opierają na wieloletnim doświadczeniu i wymaganych kwalifikacjach.
Jakie obowiązki ma maszynista?
Oprócz pracy w kabinie sterowniczej i kierowania lokomotywą będziesz umiał łączyć i rozłączać wagony i usuwać stwierdzone usterki. Można powiedzieć, że zakres obowiązków maszynistów jest dość szeroki.
Dodatkowe plusy pracy
Jako maszynista pracować będziesz zgodnie z ustaloną miesięczną normą godzinową. Dzienny czas pracy nie będzie mógł przekroczyć 12 godzin. Dodatkowo w zależności od liczby przepracowanych godzin, będziesz mógł jako maszynista zdobyć nawet 34 dni urlopu w roku.