Nowe drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego.

Wymiana drzwi zewnętrznych w naszych domach a także mieszkaniach, wymaga od nas szczególnej uwagi. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż drzwi zewnętrzne, stanowią podstawową zaporę, barierę, przed ewentualnymi, nieproszonymi gośćmi. Nie da się ukryć, iż żyjemy w dziwnym świecie, gdzie sporo ludzi zamiast zająć się pracą własnych rąk, decyduje się na wyciąganie ich po czyjąś własność. Dobrze, nowe drzwi zewnętrzne, powinny więc zapewniać nam pełne bezpieczeństwo przed tego typu jednostkami. Poza tym drzwi zewnętrzne będą także w pewnym zakresie zapewniać utrzymanie ciepła w budynku, oraz izolowanie go od zewnętrznych hałasów.

Jakie powinny być nowe drzwi zewnętrzne?

Przede wszystkim więc, musimy skupić się na tym, aby nasze nowe drzwi zewnętrzne, spełniały pewne wymagania, głównie w zakresie zabezpieczeń antywłamaniowych. Obecnie mamy pewne standardy w tym zakresie, toteż warto się z nimi bliżej zaznajomić. Jest to ważne jednakże nie tylko z tego powodu. Nowe drzwi zewnętrzne o dobrych zabezpieczeniach antywłamaniowych, pozwolą na wykupić polisę ubezpieczenia od skutków włamań. Gdybyśmy mieli stare drzwi bez odpowiednich zabezpieczeń, to żadna ubezpieczalnia nie zgodziłaby się nam sprzedać polisy. Nie jest to wcale dziwne. Skoro sami nie chcemy zadbać o swój dobytek, to dlaczego ubezpieczalnia miałaby to robić. Dopiero kiedy nasze, spełniające wszystkie normy zabezpieczenia zawiodą, to ubezpieczalnia może zająć się wypłacaniem nam odszkodowania.

Dodatkowe funkcje drzwi zewnętrznych.

Wspomnieliśmy także o tym, iż drzwi zewnętrzne Drew Dom w Bielsku Białej będą pełnić także inne funkcje. Chodzi mam tutaj o pewien zakres izolacji wnętrza budynku. Kupując więc nowe drzwi zewnętrzne, powinniśmy sprawdzić dwa podstawowe parametry techniczne a są to:

  • Parametr izolacji termicznej – czyli odporność drzwi na straty ciepła. Im lepszy poziom izolacji tym mniejsze straty ciepła z budynku. Co prawda w przypadku drzwi nie ma takich trudności jak w przypadku okien, gdzie tracimy nawet do 45% energii cieplnej w przypadku starszych typów okien. Niemniej jednak jakiś tam procent energii cieplnej można zachować wewnątrz, toteż warto mieć ten parametr na myśli kupując nowe drzwi.
  • Parametr izolacji akustycznej – to także dość istotna kwestia. Przekłada się on na to, jak wiele hałasów pochodzenia zewnętrznego będzie przedostawać się do wnętrza naszych pomieszczeń mieszkalnych. Jest to szczególnie istotne w blokach wielorodzinnych. Tutaj klatka schodowa jest istnym targowiskiem. Odpowiednie zabezpieczenie naszych wnętrz przed docierającym tam hałasem, będzie na pewno bardzo korzystne dla naszego komfortu.

Jednym słowem, kupując nowe drzwi zewnętrzne, musimy liczyć się z tym, iż będzie nas to kosztować trochę czasu. Niemniej jednak chodzi przecież o to, aby dokonać właściwego, przemyślanego zakupu, a nie po prostu wstawić nowe drzwi zewnętrzne, bo Stare już nam się znudziły.

Dodaj komentarz