Odmładzanie skóry poprzez zabiegi falą uderzeniową.

Zabiegi falą uderzeniową, to jedne z bardziej nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Zapewniają one nam przyspieszenie procesu zdrowienia skóry, poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz przyspieszenie procesu metabolizmu komórkowego. Pozwala także na rozpuszczanie zwapnianych fibroblastów, zmniejsza napięcie mięśni oraz podnosi produkcję kolagenu. Jest to więc zabieg wpływający korzystnie na ogólną kondycje naszej skóry. Aby jednak fala uderzeniowa mogła wywierać należyte efekty, należy zabieg powtarzać co najmniej 8-12 razy w regularnych odstępach czasu. Efekty będą widoczne co prawda praktycznie od razu, niemniej jednak, najlepsze efekty będą pojawiać się dopiero w okolicach 2-3 miesięcy po zakończeniu ostatniego zabiegu.

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa to zabieg realizowany przy pomocy nowoczesnego narzędzia. Jego głowica generuje silną falę akustyczną o bardzo dużym ciśnieniu, wzrastającym bardzo szybko w stosunku do ciśnienia otoczenia. Wpływa ona ciśnieniowo na komórki naszej skóry prowadząc do wzrostu metabolizmu komórkowego, jak również stymuluje powstawanie nowych naczynek krwionośnych. Energia ciśnienia wytwarzana przez głowicę narzędzia przenoszona jest do wnętrzna tkanek. Powoduje ona rozerwanie włókien otaczających tkanki tłuszczowe. Rozbite w ten sposób komórki tłuszczowe, są następnie usuwane przez organizm w ramach naturalnego metabolizmu.

Aby zabieg falą uderzeniowa mógł być przeprowadzony, należy w pierwszej kolejności wyeliminować ewentualne przeciwwskazania. Następnie ocenie podlega grubość oraz jakość tkanki tłuszczowej (ocena wzrokowa oraz palpacyjna). Dzięki temu można określić poziom zaawansowania cellulitu. W miejscu, które poddawane będzie zabiegowi, nakładany jest specjalny żel przewodzący falę akustyczną.

Automatycznie po zabiegu można wrócić do swojej normalnej aktywności. Nie wymaga on żadnej rekonwalescencji. Do jego przeprowadzenia nie jest konieczne jakiekolwiek znieczulenie. Jest to więc zabieg stosunkowo nieinwazyjny i niewymagający.

Efekty zabiegu falą uderzeniową.

Jak już wspomnieliśmy, fala uderzeniowa wykorzystywana jest przede wszystkim do kosmetycznego odmłodzenia naszej skóry, która dzięki temu będzie o wiele bardziej zdrowa. Jednakże warto sobie wyszczególnić wszystkie zalety przeprowadzonego zabiegu, bowiem jest ich o wiele więcej. Szczegółowe korzyści płynące z zabiegu przedstawiają się następująco:

  • Wzrost metabolizmu komórkowego.
  • Stymulacja macierzy komórkowej
  • Silne działania przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne.
  • Stymulacja komórek macierzystych.
  • Stymulacja czynników wzrostowych (neogeneza naczyń, kości i kolagenu)

Jest to więc bardzo korzystny zabieg, który wpływa ogólnie na poprawę zdrowia i kondycji naszej skóry z którego warto skorzystać. Jest to zabieg szczególnie polecany osobom z cellulitem, cierpiącym na problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej, czy też z różnymi innymi dolegliwościami skórnymi.

Dodaj komentarz