Nowe tchnienie w stare ciuchy.

Każda z nas z całą pewnością posiada co najmniej pół szafy starych już ubrań, które jakoś zupełnie do niczego nie pasują, a jednak szkoda wyrzucić, czy też oddać gdziekolwiek, bowiem wiąże nas z nimi jakiś sentyment. Może jednak zamiast szukać pretekstu do pozbycia się tych wszystkich starych ubrań i zastąpienia ich nowymi, poszukać jakichś ciekawych rozwiązań, aby dać im drugie życie? Okazuje się, iż jest to jak najbardziej możliwe, a w sumie nie stanowi to żadnego poważniejszego problemu, bowiem wystarczą tutaj niewielkie przeróbki, takie jak chociażby wymiana guzików na nowe, a dany element naszej garderoby, od razu zyska nowe życie. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób można będzie przerobić swoje stare cichy tak, aby jeszcze je wykorzystać do tworzenia niecodziennych i bardzo ciekawych, estetycznych kreacji.

Wymiana guzików na nowe.

Jednym ze sposobów przerobienia naszych starych elementów garderoby jest wymiana guzików. Trzeba tutaj przyznać, iż guziki mają to do siebie, iż są w stanie bardzo skutecznie zmienić charakter danego ubrania, szczególnie takiego jak bluzki, gdzie guziki występują w większych ilościach. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na to, aby nowe guziki były także dopasowane do kolorystyki i stylistyki danej bluzki, aby nie popełnić modowego, stylizacyjnego faux pass. Warto w tym celu odwiedzić jakiś dobry sklep z guzikami i przejrzeć całą dostępną ofertę, wybrać kilkanaście czy tez nawet kilkadziesiąt takich które będą najlepiej naszym zdaniem pasować i po prostu zakupić po jednej sztuce. Koszt naprawdę niewielki, a przynajmniej zyskamy możliwość sprawdzenia na żywo, które będą pasowały najlepiej, a co więcej, będziemy mogły się z tym dobrem przespać i zastanowić nieco dłużej, niż gdybyśmy brały bluzkę do sklepu z guzikami. Sama wymiana guzików nie będzie już stanowić żadnego problemu, bowiem tyle to każda z nas potrafi zrobić bez mrugnięcia okiem, szybciej, niż ktoś zdąży powiedzieć „stara bluzka”. Oczywiście pamiętamy cały czas także o tym, aby starannie dopasować nici, co tez może wpływać na całokształt nowych guzików.

A może tak guziki orientalne?

Drugim pomysłem jest zastosowanie guzików orientalnych, co pozwoli nam nadać swojej bluzce zupełnie nowego wymiaru, bardziej etnicznego, nieco bardziej kolorowego i nieco bliższego stylizacjom w nurcie boho-chic. Oczywiście w tym celu trzeba będzie znaleźć odpowiednie guziki w tej stylistyce, co już będzie nieco trudniejsze do wykonania niż w przypadku zakupu zwykłych guzików. Po prostu tego typu guziki dostępne są w niewielu sklepach, a przede wszystkim w sklepach wysyłkowych, wobec czego dopasowanie ich poprzednią metodą będzie trudniejsze, choć można sobie także zamówić po jednej sztuce z tych, które wpadły nam w oko. Jednym ze sklepów, w których możemy dokonać zamówienie, jest internetowy sklep Piekielko, który co prawda zajmuje się przede wszystkim dystrybucją biżuterii orientalnej, niemniej jednak znajdziemy tutaj także guziki orientalne oraz inne elementy ubiorów w stylizacjach etnicznych. Nie są to guziki wcale jakieś strasznie drogie, toteż może się okazać, iż to właśnie ich zastosowanie pozwoli nadać naszym starym ubraniom nowego wymiaru i zapewnić nowe życie.

Dodaj komentarz