Prawidłowy wybór narzędzi malarskich.

Prawidłowy wybór narzędzi malarskich, to podstawa jeśli chodzi o malowanie własnego mieszkania czy też domu. Prawidłowo przeprowadzony remont będzie tutaj kluczowy, bowiem trzeba będzie przez następne kilka lat mieszkać w tak odnowionym domu. Wobec czego warto też przyłożyć się do tych prac, aby zapewnić sobie o wiele lepsze warunki do naszej egzystencji. Jeśli więc nie mamy zbyt wielkiego pojęcia na temat przeprowadzania prac malarskich, powinniśmy zdecydować się na zlecenie tego fachowcom, którzy zapewnią o wiele lepszą jakość, a trzeba pamiętać, iż malarstwo jest bardzo trudną sztuką. Tym bardziej, jeśli już sam, prawidłowy wybór narzędzi malarskich, będzie sprawiać nam trudności. Zobaczmy zatem, jak należy przeprowadzić prace malarskie, aby zapewnić sobie dobrze pomalowane ściany, oraz aby sprawdzić czy będziemy w stanie przeprowadzić tego typu prace samodzielnie.

Przygotowanie ścian.

Nie da się ukryć, iż bez prawidłowego przygotowania ścian nie będzie możliwe prawidłowe ich pomalowanie. Przede wszystkim musimy usnąć wszelkie warstwy starych farb, które w zetknięciu z nowymi warstwami mogłyby zacząć namakać i po prostu łuszczyć się i odchodzić od ściany. Aby tego dokonać trzeba będzie ściany namoczyć a następnie używając szerokiej szpachli usunąć wszystkie resztki farb. Szczególną uwagę należy zwrócić na ściany które były malowane starymi typami farb kredowych, a już w szczególności należy potraktować farby anilinowe, które należy nie tylko wydrapać, ale także dokładnie zmyć roztworem wody z 2% zawartością szarego mydła. Następnie należy bardzo starannie zagruntować tak odrapaną ścianę, aby jakiekolwiek pozostałe resztki farb nie miały możliwości mieszania się z nowymi i wpływania na ich kolorystykę oraz poziom wiązania. Jest to praca dość żmudna i wymagającą odpowiednia „twardej” szczotki, która pozwoli nam na wyszorowanie ściany, a następnie na naniesienie na niej odpowiedniej farby gruntującej, którą zwiąże podłoże i zapewni obniżenie poziomu chłonności ściany.

Prawidłowy wybór narzędzi malarskich do konkretnego zakresu robót.

Nie bez znaczenia jest tutaj także prawidłowy wybór narzędzi malarskich, do konkretnego rodzaju, zastosowanych przez nas farb. Warto wiedzieć, w przypadku farb wodnych bardzo dobrze sprawdzać się będą szczotki i pędzle na bazie włosia syntetycznego, przy czym szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednio wysoki poziom gęstości włosia. Wiele problemów mogą stwarzać także wypadające włosy z nowych szczotek, ale w celu zniwelowania tego problemu, wystarczy nową szczotkę czy też pędzel namoczyć w wodzie, a następnie wytrzepać wszystkie nie doklejone i połamane włoski. Dzięki tak prostemu zabiegowi można skutecznie uniknąć problemów z włosiem wypadającym z pędzla w czasie malowania i pozostawianym na ścianie. Oczywiście pędzle i szczotki słabej jakości, będą stale tracić włosie, wobec czego warto także poszukać jednak produktów od najlepszych i najbardziej uznanych producentów, co z całą pewnością będzie przyczyniać się do wyższego komfortu pracy i jakości jej wykonania.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, prawidłowy wybór narzędzi malarskich będzie odgrywać tutaj kluczową rolę. Musimy precyzyjnie określić, kiedy potrzebna nam będzie szczotka malarska, kiedy wałek a kiedy pędzel kątowy. W przeciwnym razie, odświeżenie będzie szło w bardzo wolnym tempie a jego efekty mogą nie należeć do najbardziej zadowalających.

Dodaj komentarz