Preferencyjne kredyty dla studentów

Coraz więcej młodych ludzi po maturze decyduje się kontynuować naukę na studiach wyższych. Dziś jest to znacznie prostsze, niż kiedyś, ponieważ ogromnym wsparciem dla osób studiujących są kredyty przyznawane na cały okres nauki, czyli na 5 lat, czasami z nadwyżką, to zależy od kierunku, który się studiuje. Kredyt studencki może być świetnym wsparciem nawet dla tych osób, które już w czasie studiów decydują się na podjęcie pracy. Za pieniądze z kredytu studenckiego, czyli przyznawanej co miesiąc kwoty około 600 złotych, można zaspokoić pierwsze potrzeby typu opłata za akademik i podstawowe zakupy żywnościowe. To niby tylko kilkaset złotych, ale dających solidne podwaliny oraz wsparcie w sytuacjach, gdy np. podczas sesji egzaminacyjnej nie można sobie zanadto pozwolić na pracę, bo ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do sesji egzaminacyjnej. Ci, którzy skorzystali z kredytu studenckiego, bardzo sobie go chwalą i polecają innym.

Proste zasady, łatwa regulacja

Wniosek o przyznanie kredytu studenckiego składamy w wybranym banku. Właściwie każdy już bank przyznaje tego rodzaju produkty finansowe, ponieważ jest to dla tego typu instytucji prawdziwa żyła złota. Wielu studentów korzysta z tej pomocy, ale nie każdy może ją otrzymać. Rodzice studenta muszą udokumentować wartość swoich dochodów i w sytuacji, gdy będą one za wysokie, banki niestety odmawiają. W korzystnej sytuacji znajdują się więc studenci wychowujący się w rodzinach niepełnych lub tam, gdzie pracuje tylko jedno z rodziców. Wtedy szanse na otrzymanie kredytu studenckiego są znacznie wyższe.

Należność spłaca się w dwa lata po otrzymaniu dyplomu magistra. Trzeba także co semestr przedkładać w banku oryginalne zaświadczenie o tym, że zaliczyliśmy sesję i przeszliśmy na kolejny semestr nauki. Trzeba być przy tym bardzo skrupulatnym i terminowy, ponieważ za wszelkie opóźnienia bank wstrzymuje wypłatę transz kredytów. Można warunkowo powtarzać poszczególne przedmioty, na czas urlopu dziekańskiego wypłaty zostają wstrzymane.

Dlaczego warto brać pożyczki studenckie?

Młody człowiek uczy się w ten sposób samodzielności oraz dysponowania pieniędzmi. Pamiętać trzeba także o tym, że student w momencie, gdy w terminie i bez żadnych przeszkód spłaci kredyt studencki, automatycznie zyskuje większe prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia innych kredytów, na które w przyszłości może się zdecydować. Nie powinno być większego problemu z otrzymaniem kredytu na samochód, czy nawet pierwsze, własne mieszkanie.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – warto dobrze przemyśleć decyzję o kredycie studenckim. O ile przez cały okres studiów mamy zapewnione chociaż to niezbędne minimum, wkraczamy w dorosłość i pierwszą pracę z dodatkowym bagażem w postaci kredytu na wiele lat. Wiele osób po studiach, które znajdują dobrą pracę decyduje się na kredyt mieszkaniowym. Musimy pamietać, że w naszej sytuacji będzie to może nie niemożliwe ale bardzo trudne. Są więc plusy i minusy kredytu studenckiego, a my przed ostateczną decyzją powinniśmy po prostu zastanowić się co będzie najlepsze w naszej sytaucji. Pomocą zawsze służą także profesjonalni doradcy kredytowi, którzy jasno i klarownie przedstawią nam wszelkie korzyści i zobowiązania jakie niesie ze sobą kredyt studencki. Pomogą nam także znaleźć nalepszy i najtańszy na rynku jeśli tylko podejmiemy decyzję, że to właśnie czas na kredyt dla nas.

Dodaj komentarz