Profesjonale młoty do minikoparek. Zastosowanie, dobór i eksploatacja.
Na dzień dzisiejszy, stosunkowo sporo firm budowlanych będzie posiadać własną minikoparkę. Oczywiście niektóre z firm będą potrzebować raczej dużej koparki, aczkolwiek będą to firmy większe, zajmujące się realizacją poważniejszych inwestycji. Drobne przedsiębiorstwa budowlane w zupełności powinny zadowolić się minikoparką posiadaną na stanie. W przypadku zapotrzebowania na pracę większej maszyny, można zawsze je zlecić, bądź koparkę wypożyczyć. Posiadanie minikoparki niesie za sobą sporo zalet, jak również dodatkowych możliwości. Możemy na przykład dodatkowo zainwestować w młoty do minikoparek, które w wielu przypadkach mogą się okazać wręcz niezastąpione. Warto sobie powiedzieć nieco więcej na ich temat, gdyż może to być bardzo dobra inwestycja dla wielu drobnych firm budowlanych.
Młoty do minikoparek i ich zastosowanie.
Przede wszystkim, trzeba by sobie tutaj powiedzieć nieco więcej na temat zastosowania młotów w minikoparkach. Jest to bowiem zupełnie inna kategoria prac niż w przypadku wyburzeń realizowanych z zastosowaniem dużych koparek i potężnych młotów o ogromnej wręcz energii uderzenia. Tutaj będziemy mieć do czynienia z młotami o energii uderzenia na poziomi ok. 400 J. Jest to i tak bardzo duża różnica w stosunkowo do ręcznych młotów pneumatycznych, które charakteryzują się energia uderzenia na poziomie 10 J.
W tym przypadku, młoty do minikoparek będą stosowane głównie w małych firmach budowlanych, do realizacji prac takich, jak chociażby usuwanie przeszkód gruntowych. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym zakresie w przypadku budowy nowych linii wodociągowych i kanalizacyjnych. Podczas prac ziemnych, można natknąć się na stare konstrukcje betonowe, czy też nawet na większe frakcje skalne, których nie sposób ominąć. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie młota do minikoparki i rozkruszenie przeszkody, a następnie jej usunięcie.
Eksploatacja młota do minikoparki.
Jeśli chodzi o kwestie eksploatacji to młoty do minikoparek są bardzo proste w obsłudze. Większość z nich montowana jest za pośrednictwem specjalnej płyty adaptacyjnej. Zapewnia to sprawny montaż i demontaż, który w większości przypadków trwać będzie kilka, kilkanaście minut. Nowoczesne młoty do minikoparek nie wymagają także smarowania w toku pracy, gdyż są wyposażone w systemy automatycznego smarowania. Należy jedynie zadbać o utrzymanie narzędzia w czystości.
Jak prawidłowo dobrać młot do minikoparki?
Najtrudniejszą kwestią będzie tutaj prawidłowy dobór młota do minikoparki. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż każda maszyna charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi, a co za tym idzie, będzie w stanie obsłużyć tylko pewną grupę młotów. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest scedowanie odpowiedzialności za dobór młota na autoryzowanego przedstawiciela producenta. To pozwoli nam zyskać pewność, iż młot jest dobrany perfekcyjnie. Zapewni nam także pełną obsługę gwarancyjną, co w przypadku nowych młotów do koparek jest kwestią wręcz niezbędną.