Przekwitanie u kobiet i mężczyzn.

Okres przekwitania u każdego z nas to poważny problem, w związku z czym warto się do tego czasu odpowiednio przygotować, przede wszystkim uzbrajając w niezbędną na ten temat wiedzę. Pozwoli nam ona zrozumieć wszystkie procesy zachodzące w tym czasie w naszym organizmie, a to z kolei pozwoli nam bardziej komfortowo przetrwać czas menopauzy u kobiet oraz andropauzy u mężczyzn. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej tym kwestiom i sprawdźmy jak to wygląda w poszczególnych przypadkach, aby skutecznie sobie radzić z problemami pojawiającymi się w tym czasie.

Menopauza, jej przebieg i radzenie sobie z dolegliwościami.

Menopauza nadchodzi w momencie, kiedy przysadka mózgowa zwalnia nieco swoją pracę, a jajniki przestają uwalniać jajeczka, skutkiem czego kobieta nie może już zajść w ciążę. Wiąże się z tym dość spora ilość uciążliwych objawów, z którymi warto nauczyć się radzić, jeśli chcemy aby okres menopauzy, przebiegał najłagodniej. Okres ten rozpoczyna się u kobiet w okolicy 45-50 roku życia, a poprzedza go okres klimakterium, kiedy to stopniowemu zmniejszeniu podlega wydzielanie estrogenów przez jajniki. Do najprzykrzejszych objawów menopauzy należy zaliczyć: uderzenia gorąca, nocne poty, zimne dreszcze, zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca, brak senności, drażliwość, czy też uczucie przygnębienia. Bardzo popularną formą leczenia objawów jest terapia hormonalna, niemniej jednak jest ona stosowana zaledwie w 17% przypadków. Najlepszym zaś rozwiązaniem będzie w tym przypadku pogodzenie się z tym faktem, akceptacja naturalnej kolei rzeczy. W końcu na rodzeniu dzieci nie kończy się życie kobiety. Seks czy też popęd płciowy wcale nie maleje, a kobieta może jeszcze wspaniałych rzeczy zrobić w swoim życiu i wiele osiągnąć.

Andropauza, przebieg i radzenie sobie z problemami.

Do niedawna sądzone jeszcze iż pojęcie przekwitania u mężczyzn absolutnie nie istnieje, co wynika z faktu tego, iż panowie pozostają w pełni płodni aż do późnej starości. Okazuje się jednak, iż także mężczyzn dotyczy problem przekwitania i wiążą się z tym pewne dolegliwości. Do najważniejszych można będzie zaliczyć: napady gorąca, nadmierna drażliwość, problemy z pełnym wzwodem i utrzymaniem erekcji, postępująca miażdżyca naczyń krwionośnych, problemy z oddawaniem moczu. To tylko niektóre z dolegliwości, jakich mogą się spodziewać panowie w okresie przekwitania.

Podsumowanie

Musimy tutaj więc uczciwie powiedzieć, iż tak samo andropauza i menopauza powodują szereg dość nieprzyjemnych dolegliwości w życiu ludzkim. Co prawda kobieta w pewnym sensie traci nieco więcej podczas menopauzy, niemniej jednak jej dolegliwości nie są odosobnione. Mężczyźni cierpią podobnie, wobec czego przyjdzie nam stwierdzić, iż w tym akurat przypadku natura jest w miarę sprawiedliwa i obydwie płci potraktowała w podobny sposób, wraz z upływem lat zapewniając rozkoszne chwile spędzone u lekarza.

Dodaj komentarz