Posadzka z naturalnego kamienia

Wśród wielu różnorodnych pomysłów na wykonanie posadzek w domach jednorodzinnych czy też mieszkaniach, zdecydowanie największym poziomem estetyki, stylu i elegancji mogą się poszczycić posadzki wykonane z naturalnego kamienia. Przede wszystkim zapewniają automatycznie wzrost prestiżu całego wnętrza, ale poza tym charakteryzują się także wieloma innymi zaletami w kwestiach funkcjonalności czy też prostoty eksploatacji. Przyjrzyjmy się w takim razie nieco bliżej kwestiom związanym z zastosowaniem w swoich wnętrzach mieszkalnych posadzek kamiennych, aby przekonać się czy rzeczywiście warto wykładać większe zdecydowanie pieniądze na takie rozwiązania.

Czym wyróżniają się posadzki kamienne na tle innych rozwiązań?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że posadzki wykonane z naturalnego kamienia stanowią niesamowicie estetyczny dodatek do każdego wnętrzna. Naturalny marmur, czy też granit będzie zawsze perfekcyjnie zgrywać się z innymi materiałami wykończeniowymi we wnętrzach. Niezależnie od tego czy ściany będą wykończone gładzią gipsową i malowane farbą, czy też tapetą, czy też ktoś zdecyduje się na boazerię drewnianą. W każdym z tych przypadków eleganckie posadzki kamienne będą sprawdzać się wyśmienicie, dodając uroku i przepychu. Poza tym trzeba pamiętać, iż naturalny kamień jest wyjątkowo twardy i wytrzymały na wszelkiego rodzaju przypadkowe próby uszkodzenia. Upuszczenie jakichkolwiek ciężkich przedmiotów na podłogę wyłożoną naturalnym kamieniem raczej nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Jedynymi przypadkami w których mogłoby do uszkodzeń dojść są sytuacje, w których posadzka jest wadliwie ułożona, bądź przy upuszczaniu przedmiotu użyjemy znacznej siły skierowanej w podłogę. Wtedy mogłoby dojść do uszkodzeń, ale nie ma co też w takich okolicznościach mówić o przypadkowości, szczególnie w przypadku silnego upuszczania przedmiotów.

Koszty realizacji.

Jedynym elementem, który nieco odstrasza potencjalnych inwestorów od wykonania posadzki kamiennej, jest konieczność wyłożenia dość sporych pieniędzy. W przypadku posadzki marmurowej trzeba będzie liczyć się z tym, iż w najtańszym wariancie za metr kwadratowy wraz z montażem przez fachowca trzeba będzie zapłacić od trzystu złotych wzwyż. Nieco taniej wychodzi przy tym posadzka granitowa, niemniej jednak w dalszym ciągu są to ceny dla wielu zbyt wygórowane, szczególnie, iż za około 50-60 PLN od metra kwadratowego można na podłodze położyć całkiem dobre jakościowo panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności. Generalnie jednak trzeba tutaj przyznać, iż posadzka z naturalnego kamienia zapewnia nam o wiele większy poziom estetyki i komfortu w naszych domach i mieszkaniach, toteż w przypadku posiadania nieco większej gotówki w trakcie budowy lub przeprowadzania remontu, warto tę kwestię rozważyć. Jest to z całą pewnością dobre posunięcie, inwestycja na dziesięciolecia, z której bez trudu skorzystać będą mogły także przyszłe pokolenia mieszkających w naszych domach i mieszkaniach.

Dodaj komentarz