mieszalnik do betonu na mini ładowarkę

Przygotowywanie betonu na placu budowy.

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku pracy ekip budowlanych w branżach brukarskich, drogowych, czy też w przypadku montażu ogrodzeń, jest możliwość przygotowywania betonu na bieżąco na placu budowy w miarę zapotrzebowania. W większości jednak przypadków beton jest zamawiany w betoniarni, skąd dostarczany jest o określonej wcześniej porze i z reguły w minimalnej ilości jednego metra sześciennego, co nie zawsze odpowiada potrzebom ekipy. Wobec tego trzeba albo tak organizować pracę, aby mieć o danej porze tak wielkie zapotrzebowanie, albo dysponować własna ładowarką, z dokupioną do niej łyżką z mieszalnikiem do betonu. To drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne, bowiem niesie za sobą wiele korzyści, o których postaramy się powiedzieć w kilku słowach poniżej.

Funkcjonalność łyżki z mieszalnikiem do betonu

Przede wszystkim trzeba tutaj zaznaczyć, iż inwestując w łyżkę z mieszalnikiem do betonu nie tracimy funkcjonalności ładowarki. W dalszym ciągu możemy ją wykorzystywać tak samo jak do tej pory. Łyżka ta, od standardowej różni się jedynie tym, iż wewnątrz ma mechanizm mieszalnika, a z góry pokryta jest kratownicą, zabezpieczającą mechanizm przez ewentualnym przedostaniem się zbyt dużych kawałków gruzu, które mogłyby mechanizm uszkodzić. W dalszym ciągu możemy więc łyżki używać na wyrównywania terenu, czy tez przeładunku sypkich materiałów budowlanych takich jak żwir, piasek, czy też nawet ziemia. Poza tym jednak możemy jeszcze przygotowywać beton w dość dowolnych ilościach (ograniczonych możliwościami załadunkowymi danej łyżki i samej ładowarki) i każdej konsystencji, a tego standardowa łyżka już nam nie gwarantuje. Jednym słowem więc, możemy powiedzieć, iż łyżka z mieszadłem do betonu na naszej ładowarce będzie bardzo dobrym poszerzeniem jej możliwości i zapewnieniem sobie możności przygotowywania betonu wtedy kiedy jest potrzebny i dokładnie w takiej ilości, jaka nam będzie potrzebna. W dodatku bez konieczności posiadania dostępu do zewnętrznych źródeł energii, jak w przypadku betoniarki, bowiem mieszadło do betonu napędzane jest z układu hydraulicznego ładowarki.

Zalety korzystania z łyżki z mieszadłem do betonu.

Jak już też wspominaliśmy, niesie to za sobą stosunkowo sporo korzyści. Przede wszystkim, o czym także już powiedzieliśmy, łyżka z mieszalnikiem do betonu do ładowarek będzie nam gwarantować możliwość samodzielnego przygotowywania betonu w odpowiednim czasie i odpowiedniej ilości. Co więcej, będziemy mogli przygotowywać beton w odpowiadającej nam konsystencji. Na posypkę pod nawierzchnie brukowane przygotujemy sobie beton suchy, do osadzania obrzeży drogowych, beton półsuchy, zaś do prac związanych z montażem słupków ogrodzeniowych przygotujemy beton mokry. Czas przygotowania betonu, w zależności od załadunku łyżki, będzie wahać się od kilku do kilkudziesięciu minut. Ostatecznie zaś, nie będziemy mieć też jakichkolwiek trudności z rozwiezieniem betonu po terenie całej budowy, co także ułatwia pracę i znacznie ją przyspiesza. Jednym słowem jest to bardzo korzystna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa budowlanego, którą koniecznie należy wziąć pod uwagę.

One thought on “Przygotowywanie betonu na placu budowy.

  1. Pingback: przebojowy

Dodaj komentarz