Samodzielne przygotowanie betonu na placu budowy.

Aby samodzielne przygotowanie betonu na placu betonu było możliwe, należy dysponować odpowiednimi możliwościami w tym zakresie. Przede wszystkim, niezbędne będzie posiadanie narzędzia, które umożliwi skuteczne mieszanie betonu z wodą, bowiem robienie tego ręcznie, w taczce, brzmi jak jakieś grube nieporozumienie. To jest rozwiązanie, z którego możemy skorzystać prywatnie, w domu jednorodzinnym, kiedy zapotrzebowanie jest niskie i jednorazowe. Prowadząc firmę budowlaną, musimy jednak liczyć się z koniecznością zakupu bardziej wydajnego urządzenia. Takiego, dzięki któremu samodzielne przygotowanie betonu nie będzie za bardzo kłopotliwe.

Czy samodzielne przygotowani jest kosztowne?

To oczywiście będzie uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jak dużych ilości będziemy potrzebować, oraz jaką technologią zamierzamy go przygotować. Trzeba tutaj podkreślić, iż każde z rozwiązań w tym zakresie, zapewnia nam nieco odmienne możliwości. Dlatego też, kluczową kwestią jest określenie swoich potrzeb w tym zakresie. Musimy ustalić, jakiego rodzaju beton będzie nam potrzebny? W jakich ilościach? Czy będzie to zapotrzebowanie ciągłe czy raczej jednorazowe? Czy trzeba go będzie transportować na większe odległości na rozległym placu budowy. Są to kwestie, które pozwalają na dobór właściwego urządzenia. A trzeba pamiętać, iż poprzez poprawny dobór rozwiązania, samodzielne przygotowanie betonu na placu budowy będzie po prostu łatwe i sprawne.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Tak jak już wspomnieliśmy, będzie to uzależnione od naszych potrzeb. Poniżej prezentujemy listę potencjalnych rozwiązań, umożliwiających samodzielne przygotowanie betonu na placu budowy, wraz z wytycznymi, w jakich przypadkach będą się one sprawdzać najlepiej.

  • Mieszalnik do betonu – jest to urządzenie montowane w miejsce standardowej łyżki do ładowarki. Pozwala na sprawne i stosunkowo szybkie przygotowywanie nawet dość dużych ilości betonu. Umożliwia także jego transport na rozległym terenie budowy. Jest zdecydowanie najbardziej polecanym urządzeniem w przypadku dużego, punktowego zapotrzebowania na beton. Jeśli nie jest z góry wiadome, jakich ilości betonu będzie potrzeba, w jakiej porze oraz jakiego rodzaju, to własna łyżka do mieszania betonu będzie najlepszym rozwiązaniem.
  • Betoniarka – zdecydowanie najbardziej popularne rozwiązanie. Sprawdza się przy zapotrzebowaniu ciągłym na beton jednego rodzaju. Idealna do zaspokojenia potrzeb brygad murarskich oraz tynkarskich.
  • Ręczne mieszadła do betonu – to raczej rozwiązanie pokrywające jedynie bieżące i nieduże ilości zapotrzebowania na beton. Pozwala nam na jednorazowe przygotowanie wiadra betonu.

Podsumowanie.

Jednym słowem, samodzielne przygotowanie betonu na placu budowy to nic nadzwyczaj skomplikowanego czy też trudnego. Niemniej jednak, musimy pamiętać, iż w tym przypadku, kluczowe jest prawidłowe dobranie konkretnego rozwiązania technologicznego umożliwiające nam mieszanie betonu. W przeciwnym razie, może to być nieoptymalne i powodować albo przestoje w pracy, albo nadmierne koszty, albo straty z tytułu niewykorzystania nadmiernych ilości przygotowanego betonu.

Dodaj komentarz