Trekking na trasie Haute Route.

Każdy pasjonat wycieczek trekkingowych, zdaje sobie sprawę z faktu tego, iż poza standardowymi wyprawami, będziemy mieć do czynienia z kilkoma takimi, których pokonanie jest wybitnie trudne. Z trasami o wysokim poziomie trudności, które jednak zawsze będą cieszyć się wysokim poziomem popularności, głównie ze względu na fakt samej trudności. Pasjonaci trekkingu, uwielbiają pokonywać przeszkody, a trasy skomplikowane, wymagające przygotowania, właśnie takowymi przeszkodami bywają. Jedną z nim jest na przykład wyprawa na alpejską trasę Haute Route, której pokonanie jest dość wymagające, głównie w kwestii przygotowania kondycyjno fizycznego, ale także w zakresie przygotowania odpowiedniego ekwipunku na trasę.

Wybór odpowiedniego wyposażenia.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, pokonanie trasy Haute Route, jest wymagające pod względem przygotowania niezbędnego sprzętu. Szczególnie zaś mamy tutaj na myśli odcinek wiodący wysoko w górach, na wysokościach przekraczających nawet 3500 mm n.p.m. Tego typu wyprawa będzie wymagać od nas skompletowania niezbędnego sprzętu alpinistycznego, gdyż etap wysokogórski będzie jednym z najtrudniejszych do pokonania. Praktycznie przez cały czas trzeba będzie podróżować w uprzęży dolnej w pełnej asekuracji z pozostałymi członkami grupy, co będzie przesądzać w wielu przypadkach o naszym poczuciu bezpieczeństwa na trasie. Do tego, w swoim podstawowym wyposażeniu musimy także znaleźć miejsce na odpowiednie buty i raki do nich dopasowane, bowiem część trasy wieść będzie po lodowcach i zaśnieżonych odcinkach. Z tego samego też powodu warto zaopatrzyć się w kijki, oraz koniecznie w długi czekan, zapewniający dodatkowe wsparcie podczas wspinania się pod strome podejścia lodowe. Jednym słowem sprzęt alpinistyczny będzie tutaj w pełni wymagany.

Pozostałe przygotowania do wyprawy na Haute Route.

Skoro już zdecydujemy się na trekking alpejski trasą Haute Route, warto zwrócić szczególną uwagę także na kwestię tego, iż wymagać od nas będzie ona solidnego przygotowania w zakresie kondycji i siły fizycznej. Warto tutaj zdobyć wcześniej pewne doświadczenie w zakresie pokonywania trudnych tras trekkingowych w Alpach, aby nieco zżyć się ze sprzętem takim jak czekan, raki, uprząż. Jest to dość wymagająca kwestia, toteż warto podejść do zagadnienia z pełnym zaangażowanie. Im większe doświadczenie zdobędziemy przed samą wyprawą na Haute Route, tym bezpieczniej będziemy mogli się czuć już na trasie. Im lepiej przygotujemy się pod kątem naszej siły i kondycji, tym sprawniej będziemy się poruszać po trudnych trasach na wysokości powyżej 3500 metrów, pokrytych lodem i śniegiem. Do tego warto jeszcze pozyskać nieco doświadczenia we wspinaczce, bowiem to także będzie nam jak najbardziej przydatne podczas poruszania się trasami takimi jak właśnie Haute Route. Jednym słowem jest to wyjazd stosunkowo wymagający, wobec czego warto podejść z pełnym zaangażowaniem do przygotować i kompletowania wyposażenia, bowiem wszystko to będzie mieć kluczowe znaczenie dla naszego ukończenia wyprawy bez żadnych przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz