Wysoki poziom estetyki wystroju wnętrz.

Estetyka wnętrz naszego domu to bardzo ważna kwestia, która przekłada się nie tylko na prestiż w otoczeniu, ale także na nasze poczucie wygody i komfortu, wobec czego warto tutaj dołożyć wszelkich starań, aby w ramach posiadanych środków finansowych wykonać jak najlepsze i jak najbardziej estetyczne wnętrza. W przypadku dysponowania dość sporym zapasem środków finansowych, warto przemyśleć kwestię zastosowania we wnętrzach naturalnych wykończeń kamiennych, a w szczególności przemyśleć kwestię marmurowych posadzek, które przecież od wielu już wieków do najbardziej stylowych i eleganckich rozwiązań, na jakie można sobie pozwolić.

Dlaczego marmurowe posadzki są tak ekskluzywne?

Przede wszystkim przez wzgląd na dość spory poziom trudności wydobycia i obróbki, oraz na rzadkość występowania. Marmur wydobywany jest w niewielu miejscach na świecie, a dodatkowo, w niektórych z nich wydobywany jest specyficzny jego rodzaj, jedyny w swoim rodzaju. Dlatego też, marmury pochodzące z tych wyjątkowych miejsc, stanowią najkosztowniejsze materiały. Najkosztowniejsze jest jednak samo przygotowanie materiału marmurowego do obróbki i montażu, bowiem jest to materiał nieco kruchy o trudnej do obróbki strukturze. Oczywiście przy odpowiednim podejściu i zastosowaniu nowoczesnych technologii, możliwe jest przygotowanie niesamowitych płyt marmurowych nadających się na kuchenne blaty, okienne parapety, schody, czy też na posadzki z marmuru. Te ostatni cieszą się zdecydowanie największa popularnością, bowiem od wielu już wieków, zawsze świadczyły o dobrym usytuowaniu społecznym posiadacza takiej podłogi. Obecnie jednak jest to nieco bardziej przystępny materiał, wobec czego posadzka z marmuru w salonie i holu domu może się okazać całkiem rozsądnym rozwiązaniem, leżącym w zasięgu naszych możliwości finansowych, wobec czego warto tę opcję wziąć pod uwagę.

Koszt wykonania posadzki z marmuru.

Jednym z największych problemów może się jednak okazać właśnie sam koszt wykonania takiej posadzki, bowiem mimo tego, iż w stosunku do lat ubiegłych, posadzki marmurowe stały się bardziej przystępne, to jednak w dalszym ciągu należą do bardzo kosztownych. Metr kwadratowy posadzki może nas kosztować nawet kilkaset złotych, i to za sam materiał, a do tego trzeba jeszcze doliczyć podkład samopoziomujący oraz odpowiedni klej na którym nasza posadzka będzie ułożona. Generalnie jednak rzecz biorąc, można tutaj śmiało przyjąć założenie, iż wykonanie marmurowej posadzki w domu może się zamknąć nawet w kwocie powyżej kilku tysięcy złotych za jedno pomieszczenie, czyli są to stosunkowo spore pieniądze, na które mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Oczywiście w przypadku posiadania takich pieniędzy warto zainwestować w posadzkę z marmuru bowiem jest to rozwiązaniem wysoce estetycznym i w przypadku solidnego i poprawnego wykonania, niesamowicie tez trwałym.

Dodaj komentarz