Akcja wymiany wadliwych modułów EGR

Wiele osób zapewne słyszało o problemach, które dotknęły część samochodów marki BMW. W gąszczu medialnych sensacji warto zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat zaistniałego problemu tak, aby nie wydawać pochopnych osądów i rzeczowego przyjrzenia się sprawie. Tym bardziej, że producent marki włożył bardzo dużo starań w unikalną akcję serwisową, która ma na celu zneutralizować wszelkie, potencjalne zagrożenia.

Akcja serwisowa BMW

Jakiś czas temu do medialnego obiegu trafiły informacje mówiące o tym, że część samochodów bawarskiego producenta może być dotkniętych awarią pewnej wadliwej części, a w naprawdę rzadkich przypadkach może dojść nawet do samozapłonu auta. Wadliwym elementem okazała się chłodniczka układu recyrkulacji spalin EGR. W wyniku wycieku glikolu może dojść do podniesienia temperatury, a co za tym idzie do dalszych komplikacji.

Całe szczęście producent samochodów stanął na wysokości zadania i finałem jego starań jest wielka akcja serwisowa BMW.

Początkowo jej zasięgiem objęty był rynek azjatycki, gdzie po raz pierwszy zasygnalizowano problemy. Następnie została ona rozszerzona na trzysta tysięcy samochodów w Europie, w tym siedemnaście tysięcy w Polsce. Tak, aby wykluczyć wszelkie, potencjalne ryzyko – nawet jeśli jest ono niewielkie. To z pewnością świadczy o odpowiedzialności i dużej dojrzałości biznesowej producenta samochodów BMW. Zresztą, akcja ta często przywoływana w Internecie (zarówno przez media, jak i klientów) cieszy się dużym uznaniem.

Co warto wiedzieć o samej akcji?

Najważniejszą informacją dla wielu kierowców będzie zapewne to, że cała akcja jest zupełnie darmowa. Zarówno diagnostyka skierowana na sprawdzenie czy potencjalny problem nie występuje, jak i wymiana wadliwej części – jeśli taka zostanie zlokalizowana.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla kierowców – każdy kto posiada samochód wie, ile tego typu naprawy potrafią kosztować. W tym wypadku nie ma się czego obawiać. BMW bierze wszystkie koszty z tym związane na siebie.

Jeśli chcemy potwierdzić lub wykluczyć czy nasz samochód znajduje się w grupie potencjalnego ryzyka, to najlepiej będzie, jeśli zgłosimy się do salonu gdzie auto zostało kupione, lub poprzez specjalny formularz na stronie producenta.

Wielka akcja serwisowa BMW EGR to przykład odpowiedzialnego sposobu prowadzenia biznesu. Z zachowaniem absolutnej troski, jeśli chodzi o bezpieczeństwo klientów i ich pasażerów. Mając to na uwadze warto zweryfikować czy nasz samochód kwalifikuje się na akcje serwisową, a w wypadku potwierdzenia podejrzeń wymienić wadliwą część samochodu – polecamy także zapoznać się z vlogiem: https://www.youtube.com/watch?v=1wKeeA9TvGc932

Dodaj komentarz