Grzejniki kanałowe i skuteczność ich wdrożenia.

Wdrożenie ogrzewania kanałowego w naszych domach jednorodzinnych to rozwiązanie nader korzystne. Przede wszystkim ze względów na ekonomie ogrzewania. Pozwalają nam one bowiem w większym i bardziej skutecznym zakresie wykorzystać energię grzewczą. Dzięki temu koszty ogrzewania mogą być znacznie mniejsze niż dotychczas. Trzeba jednakże liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów inwestycyjnych, które mogą tutaj być dość. Musimy więc dość precyzyjnie przeanalizować kwestię tego, czy opłaca nam się inwestować w nowoczesne grzejniki kanałowe. Z punktu widzenia ekologii na pewno się opłaca. Jest to bowiem rozwiązanie, pozwalające na wyeliminowanie takiej ilości zanieczyszczeń poprzez zmniejszenie zużycia materiałów opałowych.

Jak zamontować grzejniki kanałowe?

Aby mieć możliwość wymiany systemu ogrzewania na grzejniki kanałowe przede wszystkim trzeba będzie mieć takowe możliwości. Okazuje się jednak, iż nie w każdym budynku będziemy takie mieć. Najważniejszym wymaganiem w tym zakresie jest tutaj grubość podłóg. Chodzi o to, iż grzejniki kanałowe montowane są w podłogach przez co zachodzi konieczność ingerencji w ich strukturę. Koniecznością będzie wycięcie kanałów montażowych o głębokości co najmniej 10 cm. Do kanałów tych należy jeszcze dodatkowo doprowadzić rury zasilania oraz powrotu czynnika grzewczego. To jednak nie jest już tak bardzo wymagającym zadaniem. Można z powodzeniem wykorzystać stara instalację grzewczą i w niewielkim zakresie ja po prostu przerobić. Nie jest to już ani tak bardzo wymagające ani też kosztowne. Wystarczy dokupić kilka rur, a następnie w płaszczyźnie podłogi obciąć stare rury z grzejników ściennych. Potem pozostanie jedynie doprowadzenie nowymi rurami czynnika grzewczego do grzejników kanałowych.

Zalety zastosowania ogrzewania kanałowe w domach jednorodzinnych.

Przede wszystkim, trzeba tutaj powiedzieć sobie, iż poprzez grzejniki kanałowe możemy przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia środowiska. Zapewniają nam one większy poziom efektywności, skuteczności wykorzystania energii cieplnej produkowanej przez nasz kocioł, dzięki czemu będziemy oszczędzać na zużywanych materiałach opałowych. Poza tym, jak potwierdza nam każdy producent grzejników kanałowych, są one wydajniejsze od tradycyjnych grzejników ściennych o około 20%. Ich zastosowanie podnosi także komfort wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych gwarantując nam szybsze rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu. Wynika to z zastosowania wentylatorów zapewniających wymuszenie obiegu powietrza w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, wymuszony obieg gwarantuje lepszy poziom rozgrzewania pomieszczeń, jak i utrzymywania w nich odpowiedniej temperatury. Warto więc podkreślić, iż grzejniki kanałowe stanowią bardzo korzystne rozwiązanie, na które warto zawsze zwrócić naszą uwagę.

Dodaj komentarz