Atrakcyjne wycieczki w rejonie Mont Blanc.

Wyprawa w Alpy niekoniecznie musi być związana ze zdobywaniem najwyższych alpejskich szczytów. W ogóle nie trzeba zdobywać jakichkolwiek szczytów. W zupełności wystarczające może się okazać przecież podróżowania trasami w dolinach gdzie krajobrazy i widoki będą równie zachwycające. Co więcej, trasy będą mniej wymagające, skutkiem czego praktycznie każdy z nas, mógłby sobie na taką wyprawę pozwolić. Tym bardziej, iż obecnie bardzo często organizowane przez biura podróży są bardzo atrakcyjne wycieczki w rejonie Mont Blanc, czyli najwyższego alpejskiego szczytu. Już same podróżowanie w jego sąsiedztwie robi dość duże wrażenie, bez jakichkolwiek prób podchodzenia na szczyt.

Typowy przebieg wycieczki w rejonie Mont Blanc.

Tego typu wyprawy trwają z reguły kilka dni, zapewniając nam możliwość skorzystania z kilku co najmniej ciekawych i atrakcyjnych tras turystycznych. W większości przypadków będziemy nocować w okolicznych hotelach, co także wpływa na wyższe poczucie komfortu. Wartym podkreślenia jest także fakt, iż większość organizatorów tak przygotowuje plan wypraw, aby każda trasa była do pokonania na dwa równe sposoby. Pierwszy, jako podstawowy będzie dłuższy i bardziej wymagający. Dla pozostałych uczestników, słabszych, i tych którzy danego dnia nie czują się na siłach, przewiduje się wariant o około połowę krótszy. Pozwala to pokonać trasę, podziwiać widoki a jednak nie zmęczyć się aż tak bardzo, jak na trasie podstawowej. Oczywiście do każdego wariantu należy być prawidłowo przygotowanym. Trzeba dysponować solidnym przygotowaniem kondycyjnym oraz siłowym. Pozwoli to na utrzymanie równego tempa marszu, i bezproblemowe pokonanie całej trasy.

Niezbędne wyposażenie.

Wybierając się na wycieczki w rejonie Mont Blanc, koniecznym będzie także skompletowanie niezbędnego wyposażenia. Kwestią zdecydowanie najważniejszą, tak jak w przypadku każdej innej wyprawy będzie odpowiednie obuwie. Powinno być ono starannie dobrane i wcześniej już sprawdzone, rozchodzone. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności na trasie związanych na przykład z obtarciem skóry nóg od niesprawdzonego obuwia. Do tego trzeba będzie zaopatrzyć się w sportowy ubiór trekkingowy, gwarantujący naszemu ciału odpowiednią przewiewność z jednoczesnym zatrzymaniem ciepła. Ostatecznie, w plecaku trzeba i tak mieć ze sobą cieplejszą kurtkę nieprzemakalną na wypadek załamania pogodowego. Przydatna będzie także zamienna bielizna, jeśli ulegniemy przemoczeniu. Oczywiście nie możemy zapominać o apteczce pierwszej pomocy, czy też o kwestiach takich jak latarka, termos, pojemnik na wodę czy też mały składany nóż. Jest to wyposażenie wręcz podstawowe, którego noszenie nie sprawia większych trudności. Warto więc o tym pamiętać i zadbać o to, aby takowe posiadać przy sobie na tego typu wyprawach.

Dodaj komentarz