Czym jest biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe jest firmą której funkcją jest kompleksowa obsługa klientów w zakresie księgowości, z wyszczególnieniem „księgowości pełnej”. Termin ten zawiera w sobie całość obowiązków księgowych narzucanych przez przepisy podatkowe. Dzięki usługom biura rachunkowego nasza firma jest odciążona z wypełniania wszelkich wymogów księgowości na rzecz przepisów podatkowych. W efekcie pozwala to zaoszczędzić na formalnościach i kosztach zatrudnienia własnego działu księgowości.

Czy zaufanie biurowi rachunkowemu jest bezpieczne?

W umowie zawieranej z biurem rachunkowym, oprócz warunków i kosztów wykonywanych usług, znajduje się oświadczenie zobowiązujące biuro rachunkowe do pełnej odpowiedzialności za księgowość podatkową firmy. Jest ono podstawą współpracy między klientem a biurem rachunkowym. Jeżeli założenia umowy są przestrzegane przez obie strony, poprawne i kompletne usługi w zakresie księgowości są gwarantowane. Jeśli wystąpi pomyłka której winne jest biuro rachunkowe, bierze ono za nią odpowiedzialność.

Podsumowanie

Oferty poszczególnych biur rachunkowych różnią się od siebie. Często trudno wywnioskować opłacalność współpracy z biurem rachunkowym na podstawie samych informacji dostępnych na stronie internetowej lub w broszurze. Większość biur rachunkowych, takich jak Księgowość Toruń, oferuje bezpłatną konsultację i wycenę. Wystarczy nawiązać kontakt z reprezentantem biura.

Dodaj komentarz