Kampania serwisowa koncernu BMW

Współczesna motoryzacja boryka się z wieloma wytycznymi rządów i organizacji  konsumenckich, które mają na celu oferować produkt jak najbardziej przyjazny środowisku. Stąd między innymi starania konstruktorów dotyczące minimalizacji zużycia paliwa i tym samym emisji szkodliwych gazów, także cieplarnianych. I choć z każdym miesiącem na popularności zyskują samochody elektryczne, to jeszcze przez lata dominować będą, zwłaszcza na rynku wtórnym, pojazdy spalinowe.

Kłopotliwe technologie

Nowoczesne rozwiązania spotykanie w wysokoprężnych i benzynowych jednostkach bywają kłopotliwe. Czasem winą usterek i niedomagań są wady konstrukcyjne, innym razem poszczególne podzespoły. Tak jest między innymi z zaworami EGR (ang. Exhaust Gas Recirculation), których zadaniem jest powtórne odprowadzanie spalin do układu dolotowego. Wadliwe komponenty montowane w nowoczesnych dieslach można spotkać w autach wielu marek. Także marek premium. Przykładem dla innych producentów, jak należałoby postępować w lustrzanych sytuacjach, jest akcja serwisowa BMW, w ramach której bezpłatnym badaniom poddawane są niektóre modele bawarskiej marki, wyposażone w silniki wysokoprężne. W ramach prowadzonych czynności serwisowych można w autoryzowanych serwisach na terenie Unii Europejskiej, także w Polsce, dokonać przeglądu i wymiany zaworu EGR na nowy. To ważne zarówno ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia usterki uniemożliwiającej jazdę, jak również ze względu na bezpieczeństwo. W skrajnych przypadkach uszkodzony zawór EGR może być przyczyną pożaru. Analizując tysiące zgłoszeń na teranie Starego Kontynentu, okazuje się jednak, że pożar w BMW to margines. Mimo to, jak przystało na markę premium, akcja serwisowa BMW została zakreślona na szeroką skalę ku uciesze właścicieli- dowiedz się więcej na: https://www.press.bmwgroup.com/poland

Objawy i przeciwdziałanie

Najczęstszym objawem uszkodzonego zaworu EGR jest spadek poziomu płynu chłodniczego, co łączy się z charakterystycznym zapachem spalenizny. Co ważne dla właścicieli BMW, usterka ta może pojawiać się niezależnie od przebiegu, wieku i stylu jazdy. Uwaga ta jest o tyle istotna, że wciąż na rynku wtórnym nie brakuje aut z cofniętymi licznikami. Dlatego kiedy pojawią się niepokojące sygnały o wadliwym działaniu EGR, należy jak najprędzej udać się do serwisu. Mimo że felerne partie zaworów EGR mogły pojawić się w samochodach innych marek, to BMW przeprowadziło działania naprawcze na niespotykaną dotąd skalę. Związana z EGR akcja serwisowa BMW dotyczy i samochodów z krajowych salonów, i kupionych za granicą.

Dodaj komentarz