Kilka długów – jedna rata

Kiedy długi zaczynają Cię przytłaczać szukasz sposobu, by się z nimi uporać. W wielu przypadkach rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. Jednak czy wszystkie rodzaje długów można skonsolidować? Sprawdź!

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kredytów lub innych zadłużeń w jedno zobowiązanie. Oznacza to, że po konsolidacji będziesz płacił jedną ratę, zamiast kilku w różnych miejscach. Ponadto, wysokość tej raty będzie niższa w stosunku do kredytów spłacanych osobno. Pamiętaj jednak, że im niższa  miesięczna rata tym dłuższy okres spłaty. To z kolei wiąże się z wyższym kosztem samego kredytu. Jednak mając przed sobą wizję bankructwa nie powinno to raczej mieć większego znaczenia. Najważniejsze to odzyskać finansową równowagę, prawda?

Czas odpowiedzieć na pytanie, jakie długi możesz skonsolidować.

Otóż kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie kilku zobowiązań wobec różnych banków. Możesz zatem połączyć ze sobą zobowiązania pochodzące z różnych miejsc, a także mających inny charakter, np. kredyt hipoteczny, gotówkowy, samochodowy, a nawet raty zaciągnięte w sklepie na zakupy czy limit na koncie. Co więcej, możliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego na spłatę chwilówek, które są ostatnio bardzo popularne. Jeśli zatem masz kilka chwilówek w różnych placówkach możesz je połączyć w jedną całość i spłacać kredyt na optymalnych dla siebie warunkach. Chwilówki możesz także konsolidować z innymi kredytami. Zanim jednak złożysz wniosek w banku, musisz sprawdzić konsoliduje on taki rodzaj pożyczek i jakie stawia warunki. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym dobrze przeanalizować oferty różnych banków. Wtedy na pewno wybierzesz opcję pasującą do Twoich wymagań.

Musisz wiedzieć, że sytuacja, kiedy długi przekraczają 50% dochodów może spowodować, że twój wniosek o konsolidację zostanie odrzucony. Nie trać jednak nadziei i spróbuj ubiegać się o kredyt gotówkowy. Nie będziesz musiał tłumaczyć, na jaki cel przeznaczysz środki oraz nie potrzebne będą umowy dotychczasowych pożyczek. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście!

Dodaj komentarz